Jelenia sviečkovica s cícerovo-mrkvovou kašou

Rastislav Bekeš
šéfkuchár a majiteľ penziónu Harmónia v Suchej nad Parnou, 8. novembra 2015 8:00
Ďalšie recepty z Časopisu Varecha »
Jelenia sviečkovica s cícerovo-mrkvovou kašouFoto: Ľuboš Pilc

V nenápadnom struku sa skrývajú skutočné perly – šošovica, fazuľa, cícer, hrach... Naše prababičky ich vedeli premeniť na kulinárske poklady. Skúsme sa z ich skúseností učiť a pridať ešte aj čosi navyše...

4
porcie
30 min
príprava
120 min
tepelná úprava

Suroviny

800 g
2 PL
2 vetvičky
2 vetvičky
Omáčka:
1 ČL
Kaša:
 koreň
400 g
0,5 kg
100 g
TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Mäso očistíme od všetkých blán, vcelku sprudka opečieme zo všetkých strán, necháme vychladiť, potom zavákuujeme spolu s tymianom a rozmarínom, vložíme do vodného kúpeľa pri 65 °C na dve hodiny, ak nemáme túto možnosť, môžeme nakrájať medailóniky a podľa potreby opiecť.

 2. 2

  Na omáčku nakrájame cibuľu, mrkvu a petržlen. Pomaly restujeme v hrnci, pridáme obrezky z mäsa a restujeme, až kým zelenina nezhnedne, pridáme pretlak a zalejeme vodou, necháme variť asi hodinu, precedíme, dochutíme a podľa potreby zredukujeme na potrebnú hustotu.

 3. 3

  Cícer namočíme deň vopred, očistenú mrkvu spolu s cícerom uvaríme domäkka, najlepšie v tlakovom hrnci alebo na skrátenie času môžeme použiť sterilizovaný cícer. Zmes scedíme, rozmixujeme, pomaly pridávame maslo, dochutíme soľou, čiernym korením a muškátovým orechom.

 4. 4

  Mäso nakrájame na tenké plátky a podávame podľa fantázie. Cícerovo–mrkvovú kašu môžeme použiť nielen k divine.

Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist