Čokoládové rožteky
Čokoládové rožteky

Jednoduché čokoládové rožteky fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 1. augusta 2019
Jednoduché čokoládové rožteky (fotorecept)
Foto: cesminaz

Rohlíčky z jemného kysnutého smotanového cesta plnené kúskami čokolády a posypané škoricovým cukrom :-) Na výlet alebo víkendové raňajky ako stvorené.

20 ks
porcií
15-20 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
700 g
200 g
200 g hustá
1 ks
2 dl
0,5 dl
2 PL čerstvá
1 bal.
1 KL
0,5 KL
30 g čerstvé
Na posypanie:
Na potretie:
podľa potreby
1 ks
Na plnenie:
200-300 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Múku, cukor, soľ a sódu bikarbónu si najprv v jednej miske premiešame lyžicou. Potom pridáme bielok, olej, hustú smotanu a v mlieku napučané kvasnice. Vypracujeme jemné, od polomäkkého mäkkšie cesto, ktoré sa ešte pomerne lepí, ale také má byť :-) Cesto pomocou trochy múky len trošku vymiesime do bochníka, poprášime múkou a necháme cca 30-40 minút kysnúť.

  Jednoduché čokoládové rožteky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Ako plnku si pripravíme čokoládu, celkom podľa vašej chuti :-) A na posypanie rohlíčkov si zmiešame trocha cukru so škoricou. Kto nechce, tak posypať nemusí, ale s čokoládou to veľmi ladí :-)

  Jednoduché čokoládové rožteky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Nakysnuté cesto vyvaľkáme do veľkého kruhu (50-55 cm) a potrieme ho celý olejom pomocou štetca - cca 3 cm od kraja vynecháme, tam pôjde čokoláda. Následne kruh pokrájame najprv na 4 časti a potom každú časť ešte na 5 tenkých trojuholníčkov. Na každý dáme 2-3 kocky čokolády a zľahka skrútime podľa obrázku do tvaru rožteka.

  Jednoduché čokoládové rožteky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Rohlíčky dáme na plech s papierom, potrieme žĺtkom, ktorý sme zmiešali s 1 PL oleja a posypeme vrch rohlíčkov škoricovým cukrom. Rohlíčky dáme ihneď piecť do rúry, ktorú sme si už dopredu rozohriali na 180 °C na cca 15-20 minút. Sú to menšie rohlíčky, takže sa dlho nepečú, treba si to sledovať.

  Jednoduché čokoládové rožteky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  A tu už krásne upečené a voňavé rohlíčky ;-) Tie čo ste nepocukrovali, môžte natrieť kúskom masla ak chcete, ale inak netreba :-)

  Jednoduché čokoládové rožteky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Rohlíčky sú výborné, cesto ľahučké a veľmi chutné. Čokoláda je vo vnútri zmäknutá a pri zahryznutí fantasticky ladí s jemne chrumkavou škoricovou kôrkou ;-P Prajem dobrú chuť!

  Jednoduché čokoládové rožteky (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  ...a striedka :-) Rohlíčky sú najlepšie za čerstva, v deň pečenia!

  Jednoduché čokoládové rožteky (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Další krásné, utešené rozteky, k tomu s čokoládou. Krásná práce, postup i fota! Zatlačím slzu a půjdu spát, místo oveček, tvoje rožteky, milá Cesmínko, budu počítat.