Jablková torta s karamelom

sweetlaab - fotkasweetlaab, 1. januára 2017

Komentáre 1 - 15 z 20


krásny, voňavý a určite veľmi, veľmi chutný:-) trochu mi pripomína tarte tatin. Dávnejšie som zvykla naplnené jablká zaliať na hlbokom plechu piškótovým cestom a upiecť, s vanilkovým pudingom je to mňamka. Najbližšie si naplánujem túto dobrotu, si šikovná.
@Kukulienka71 (1.1.2017 22:14)

Ďakujem Kukulienka, nepoznala som tarte tatin, dík za informáciu, je podobná tomuto receptu len niektoré recepty používajú lístkové cesto, určite ho niekedy vyskúšam, tvoj recept je tiež určite výborný a rada si pozriem tvoje koláčiky, pozdravujem a prajem všetko dobré do nového roku, a hlavne veľa chutných receptov :-)
Tvůj jablkový dort se mi velice líbí, už tím, že jsi použila lité těsto, narozdíl od tarte tatin, kde se používá těsto vyvalované. Přikládám odkazy s výstižným postupem: vychytávky /karamel/ a dobré je vědět něco i o použité odrůdě jablek:
 fresh.iprima.cz/recepty/tarte-tatin...

 www.apetitonline.cz/recept/terte-tatin...

Díky za receptík, který mě přitahuje jak jablky, tak karamelem, jsi šikulka!!
@Arnilka (2.1.2017 11:31) , @Afataga (2.1.2017 14:43) , ďakujem veľmi pekne, ano jej chuť je super, @Haji (2.1.2017 16:51) ďakujem Ti za pochvalu a aj za informácie, tarte tatin vyzerá byť tiež veľmi chutný recept, budem na tom pracovať :-) , ešte raz Vám všetkým prajem všetko naj v novom roku


Tiež som kedysi robievala tak, ako @Kukulienka71. Tvoj recept sa mi veľmi páči, určite ho niekedy urobím, zatiaľ kk.
@Pivonka (4.1.2017 21:30)

Ďakujem Pivonka, myslím že ten recept čo robíte aj s Kukulienkou je určite výborný, teším sa naň ak niekto to spraví tak :-)
Och az sa mi slinky zbehli pri pohlade na taku dobrotu. Slany karamel som este nerobila, no raz nan pride :-)
@Monty469 (6.1.2017 11:26)

Ďakujem Monty za komentár, hoci v tomto recepte nie je použitá soľ, je to dobrý nápad pridať ju ku karamelu, špeciálne morská soľ by bola na to vhodná... aj ja to raz vyskúšam so soľou, ale potom asi žiadne iné príchute by sa nehodili (nap. ako kalvados ...)