Halušky z posúška fotorecept

marikaa - bez fotkymarikaa, 2. septembra 2019 8:33
Ďalšie recepty »
Halušky z posúška (fotorecept)Foto: Marikaa

Toto je veľmi starodávne a jednoduché jedlo naozaj z čias, keď mäso sa na tanier dostalo raz za čas. Nám veľmi chutí a rady ho majú aj naše bratislavské vnúčatká. Možno zachutí aj vám, vyskúšajte.

3
porcie
20 min
príprava
15 min
tepelná úprava

Suroviny

300 g
1 ks
podľa potreby
Na poliatie:
120 g
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Z múky, vajíčka a vody vypracujeme rezancové cesto, vyvaľkáme, pokrájame na pásy - posúšky - a opečieme nasucho na platni alebo panvici. Necháme vychladnúť.

  Halušky z posúška (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  V hrnci necháme zovrieť vodu a osolíme. Posúšky nalámeme na kúsky.

  Halušky z posúška (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Posúšky uvaríme vo vriacej vode, trvá to len chvíľku, treba ochutnať, majú byť uvarené ako cestoviny. Stiahneme zo sporáka, prelejeme trochu studenou vodou, precedíme a dáme do misy.

  Halušky z posúška (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  V rajničke rozpražíme maslo - cca 100-120 g masla a polejeme halušky. Premiešame, dosolíme a máme hotovo. My k tomu pripíjame sladké mlieko.

  Halušky z posúška (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Posúšky si ja pripravím vždy dopredu, napríklad keď robím pirohy a ostane mi cesto. Dajú sa dobre skladovať a keď treba, tak mám rýchlo navarené.

 6. 6

  Nakoniec trošku sentimentu. Obrus, na ktorom som fotila hotové jedlo, mám od mojej mamky. Je z ľanového plátna a ľan priadla aj plátno utkala mamka. Sama ho aj vyšívala ručne, aj ušila a čipka v strede je tiež práca jej rúk. Práve včera, keď som recept pripravovala, by mamka mala 88 rokov. Žiaľ, práve uplynulo 10 rokov, keď už naši obaja rodičia nie sú s nami.

  Halušky z posúška (fotorecept) - obrázok 6
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist