Expresný kuskus na taliansky spôsob fotorecept

pumaamravec - fotkapumaamravec, 11. augusta 2011 13:52
Ďalšie recepty »

Extra rýchle, zdravé a chutné jedlo z kuskusu so sušenými paradajkami, olivami, pestom...Asi pred rokom som kuskus nepoznala a ani som netušila ako rýchlo a dobre sa sa dá z neho najesť, tak teraz to naprávam a robievam si ho na každý možný spôsob. Je to vlastne celozrnná cestovina z pšenice, ktorá sa nevarí a je hotová za 5 minút, stačí pridať suroviny podľa vašej chute a jedlo je hotové. :)

1
porcia
10 min
príprava

Suroviny

60 g
10 ks
10 ks
8 ks
60 g
1 PL
 na pokvapkanie
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Najprv si pripravíme kuskus, stačí ak pridáme také množstvo kuskusu ako vody. Ja som si dala polovicu šálky kuskusu do misky, potom ho zaliala polovicou šálky vriacej vody, prikryla a za 5 minút kuskus nasiakol všetku vodu. Tak cestovinu máme hotovú.

  Expresný kuskus na taliansky spôsob (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Zobereme si lyžicu olivového oleja (môže byť aj olej z pohára so sušenými paradajkami), a pekne „našuchoríme„ kuskus.

  Expresný kuskus na taliansky spôsob (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Dáme si polovicu kuskusu do misky, pridáme sušené paradajky a olivy. Recept na sušené paradajky nájdete tu: http://varecha.pravda.sk/recepty/susene-paradajky/19271-recept.html

  Expresný kuskus na taliansky spôsob (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Ešte pridáme natrhanú mozzarellu, kapary a pesto. Potom si vysypeme druhu polovicu kuskusu na toto a zase pridáme mozzarellu, pesto, olivy, kapary a sušené paradajky, zmiešame a hotovo. :)

  Expresný kuskus na taliansky spôsob (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Tip: Zatiaľ kuskus nepredávajú všade, ja som objavila tento v Carrefoure stál 1,49 € a som s ním spokojná, ale ak máte tipy kde predávajú ešte dobrý kuskus v Bratislave, tak mi to kľudne napíšte napríklad aj do komentárov dole. :)

  Expresný kuskus na taliansky spôsob (fotorecept) - obrázok 5
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist