Divina s hruškou na červenom víne fotorecept

evusik - fotkaevusik, 25. októbra 2010
Divina s hruškou na červenom víne (fotorecept)
Foto: evusik

Včera sme mali divinu na smotane. Všetko sa zjedlo len kus mäsa zostal. Upečený, pekne zabalaný v alobale. Čo s ním? Hrušiek máme plnú záhradu tak som si vymyslela divinu na studeno s hruškovou omáčkou.

15 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

Omáčka:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Mäso (toto je z jeleňa) potrebujeme nakrájať na tenké plátky, preto mäso zabalíme do fólie, alebo alobalu a dáme na hodinku do mrazničky. Potom už len, najlepšie na nárezovom stroji nakrájame na tenké plátky.

  Divina s hruškou na červenom víne (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Na oleji speníme na drobno nakrájanú červenú cibuľku, pridáme nastrúhanú hrušku, hrozienka a chvíľu restujeme. Poprášime škoricou a cukrom, stále miešame aby sa nám to nepripálilo. Podlejeme trochou vody, a prikryté dusíme do mäkka.

  Divina s hruškou na červenom víne (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pridáme víno, krátko prevaríme a rozmixujeme.

  Divina s hruškou na červenom víne (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Do rozmixovaného základu vložíme ošúpané, na štvrťky nakrájané hrušky do dvoch-troch napicháme po jednom klinčeku. Ochutnáme a dochutíme citrónovou šťavou, prípadne lyžičkou medu, alebo cukru a nastrúhaným muškátovým orieškom. Výsledná chuť má byť sladko kyselkavá so slabou vôňou škorice.

  Divina s hruškou na červenom víne (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Pred servírovaním plátky mäsa zohrejeme v rúre, alebo v mikrovlnke (najlepší je parák), preložíme na tanier a prelejeme horúcou omáčkou. Podávame so zemiakmi....

  Divina s hruškou na červenom víne (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  alebo si nakrájame bagetu, pokvapkáme oli olejom a dáme zapiecť....

  Divina s hruškou na červenom víne (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  mäso a studenú omáčku naservírujeme oddelene a zajedáme bagetkou.....

  Divina s hruškou na červenom víne (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  alebo plátky mäsa naukladáme na opraženú bagetu a navrch dáme hrušku s trochou studenej omáčky. K tomu dobré červené víno a pekný večer pred nami .....

  Divina s hruškou na červenom víne (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
Krásne! ...Ale neprístupné... divinu, keď "zoženiem, tak nanajvýš nejaké kilo, vtedy ju robím tiež na hruškách - kompótových, ... ale hrušiek sme mali tohto roku tak do dvadsať - kusov. Takže iba si občas otvoriť tento receptík a kochať sa pohľadom na krásne jedlo.
Evusik , slinky žblkotajú , ver že by som si nenechala rukáv odtrhnúť keby si ma ťahala na degustáciu ochutnávku prfektné názorné foto , len dať bližšie "na tanier" ako píše @energizer , mňam.....:-))

Pridaj komentár k receptu: