Diviačia panenka na môj spôsob fotorecept

brano24 - fotkabrano24, 5. augusta 2015 14:43
Ďalšie recepty »
Diviačia panenka na môj spôsob (fotorecept)Foto: brano24

Tento recept som si dnes vymyslel, ale pri klasických postupoch nieje čo pokaziť. Bolo to naozaj výborné.

5
porcií
70 min
príprava
50 min
na 170 °C

Suroviny

TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

 1. 1

  Na panvicu nalejeme olivový olej a rozpálime ho. Do rozpáleného oleja vložíme celé panenky, ktoré sme potreli drvenou rascou, a prudko orestujeme/opražíme z každej strany do zlata. Takto opraženú panenku vyberieme, potrieme pretlačeným cesnakom, a položíme na pekáč.

 2. 2

  Do výpeku z opraženej panenky vložíme hríby a podusíme. K mäkkým hríbom pridáme Brusnice, alebo brusnicový džem, premiešame a ak nám už zmes brusníc a hríbov bublá, zalejeme ju červeným vínom a privedieme k varu.

  Diviačia panenka na môj spôsob (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Panenku na pekáči ďalej osolíme, a pridáme zvyšné ingrediencie a korenie. Zalejeme zmesou z panvice. Pekáč prikryjeme pokrievkou a dáme do rúry piecť pri 170°C na 50 min. Po 45 minútach pokrievku zložíme a na 5 minúť pridáme na 200°C. Vyberieme z rúry, panenku nakrájame na medailónky.

  Diviačia panenka na môj spôsob (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Omáčku v pekáči zahustíme smotanou ak sa zdá riedka, pridáme vo vode rozmiešaný (1,5 dcl) GUSTIN , prípadne ešte dochutíme, dáme variť a po uvedení do varu odstavíme a poukladáme naspäť do omáčky, na medailónky nakrájanú panenku. Podávame so zemiakmi, pečenými zemiakmi, alebo s knedľou...

  Diviačia panenka na môj spôsob (fotorecept) - obrázok 4
Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist