Diskusia k receptu
Halušky s makom

Zašmúraný regiment fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 9. septembra 2019

Komentáre 1 - 15 z 24


Milá Izka, a ja som si myslela, že Ty pečieš len tie vynikajúce výstavné zákusky. Tak toto jedlo nemá chybu. Jednoduché sýte, a dá sa prispôsobiť momentálnej chuti viacerých stravníkov. Určite nebude chýbať v blízkej dobe na našom stole. Ďakujem za inšpiráciu.
Tak toto jedlo patrilo medzi najlepšie maškrty od mojej babky. Ďakujem, milá spomienka.
Zaujímavý recept.Nepoznám,ale staré ,tradičné obdivujem.U nás sa obdobne robili rezance,ale ten názov je perfektný :-).
Zaujímavý recept.Nepoznám,ale staré ,tradičné obdivujem.U nás sa obdobne robili rezance,ale ten názov je perfektný :-).
Božinku Izka, však ja som na toto jedlo už dávno zabudla :-) varievala mi ho starká z Novohradu, ale to je veľmi, veľmi dávno. Ďakujem za pripomenutie, keď najbližšie prídu vnúčence tak uvarím a prekvapím obidvaja majú veľmi radi mak :-)
@frezia68 , áno, rezance s lekvárom zvyknem robiť , keď mi zostanú z nedeľnej polievky, ale toto sa tiež tak isto dá, ak nám zvýši ako príloha od mäsa..dobre sa dá kombinovať všelijaké sladkosti..veľmi chutné...ďakujem za komentár..)
@janazjarku , áno veď z Novohradu pochádzam i ja..ale je dobre pripomenúť dnes, keď sú sladkosti plné ečok..jednoduché a s dobrým domácim lekvárom nemá chybu..)Ďakujem pekne za komentár..
Verim, ze tento vzacny stary recept obohati nas jedalny listok
Ahááá... u našej starkej to bývalo s rezancami. Starká na nás z briežka, na ktorom stál dom, volali "Deti, poďte papať lekvárovie babrančoke...."
Občas bývali na večeru na internáte, rezance posypané makom a poliate rozvareným slivkovým lekvárom. Tam to boli cigánske rezance.
Moja starká dávala dobroty na hrubšie domáce rezance, ktoré vrstvila do kastróla. Na spodok makové, na to so slivkovým lekvárom, a na tie s orechami, Vrch poliala rozpusteným maslom a zapiekla v rúre. Vyklopené vyzerali ako torta, aj sa tak porcovali. Volali sme to "ubrzganý regiment". Vďaka za recept, spomienku na detstvo - začiatok 50. rokov minulého storočia.
Pěkný recept od babičky, takové jsou nejlepší! V naší rodině mák babička nepoužívala, kvůli zdravotním obtížím svým i mojí maminky. Když jsem toužila po makovém jídle, vnutila jsem se tam, kde makovali. Bílý mák jsem ještě nikdy nejedla - ostuda. Velmi pěkný a jak vidno, variabilní receptík, děkuji, milá Izi za vložení.
@babka123 , varenie, pečenie a zaváranie je moje hobby..ale najredšej sa vraciam k receptom našich babičiek a moja maminka bola veľmi šikovná kuchárka..je veľa dobrých receptov a ja mám obdiv a úctu k nim..ďakujem pekne za komentár..)
@dadenka , na také jedlá jednoduché za groš i ja rada spomínam, hoci v detstve som bola zlá jedáčka, dnes mám rada všetko..ďakujem pekne za komentár.-)