Diskusia k receptu
Ovocná bublanina

Bublanina ako pierko

grejsy - fotkagrejsy, 6. apríla 2019

Komentáre 1 - 15 z 20

ja som dnes robila tiež, ale podľa môjho (maminho) receptu. bola som predtým kuk na vareche, a toto som asi prehliadla. škoda, je nadýchanejšia ako moja (to bude tým snehom z bielkov... )
nabudúce skúsim tento
1x grejsy
@Hviera (7.4.2019 18:10)

Ak chces nadychanu skus vyslahat sneh zo 6 bielkov, pridat 300g praskoveho cukru,6 zltky, po deco a pol oleja a vody, 300g polohrubej muky a kypriaci prasok. Ovocie podla sezony. Lepsiu nepoznam! Na mensi plech: sneh zo 4 bielkov, 200g praskoveho cukru, 4zltky, po jednom deci oleja a vody, 200g polohrubej muky a pol balicka kypriaceho prasku.
ahojte, prosim bublanina sa ma prikryt pred pecenim ci nie? nikde to nepisu a tuto vec si nikdy neviem zapamatam. nepeciem velmi casto. dakujem :)
piekla som ju cez víkend, bola výborná, len múku som vymenila za hladkú. Vďaka za rcp @Grejsy.
@Killfish pred pečením neprikrývam, len občas na konci pečenia keď rýchlo tmavne na vrchu tak prikryjem alobalom. Treba to sledovať.

1x grejsy
@Luss44 no tak to ma veľmi teší , že sa ti tak pekne podarila . Pekné foto.
@Grejsy (15.4.2019 20:27)

ďakujem @Grejsy , cez víkend pečiem opäť.. pre veľký úspech :) Jahody, maliny a višne.. bola božská.
1x grejsy
@Luss44 (15.4.2019 20:35)

ona sa dá zo všetkého druhu ovocia spraviť , hlavne že chutí teší ma to:-)
1x luss44
Aj ja som dnes vyskúšala,ale miesto čerešní som dala maliny a čučoriedky a pokvapkala horkou čokoládou a musím povedať,že je výborná ☺ Váš recept mám uložený ☺

1x grejsy
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
@Grejsy , veľmi dobrý recept na bublaninu, naozaj ako pierko lahunká, už som robila s jahodami a dnes s marhuľami. Nevieme sa jej najesť. Ja ju robím z dvojitej dávky.