Špagety s morskými plodmi a jemnou smotanovou omáčkou

babsicok - fotkababsicok, 1. apríla 2013

Komentáre 1 - 6 z 6


nie celkom rozumiem tomu rozmrazovaniu "...medzitým dáme na panvicu trošku olivového oleja a rozmrazíme si na nej morské plody.
Keď sú plody mäkké, scedíme ich aby nezostalo veľa vody" ten olej sa na tej panvici má aj zahrievať alebo sa to tam len položí a čakáme na to rozmrazenie? a potom sa to všetko scedí aj s tým olejom?
Inak je recept v poriadku, len asi omylom si mu pridelila nesprávne tagy: Francúzska kuchyňa, Španielska kuchyňa, Talianska kuchyňa; správne tam malo byť Slovenská kuchyňa
Ospravedlnujem sa za komplikaciu :D Myslela som to tak že tie morské plody keďže boli mrazené dám na panvicu aj s olivovým olejom rozhriatým aby sa "rozmrazili" resp. tepelne upravili no keďže sú mrazené tak aj veľa vody vždy ostane tak som tu vodu vyliala cez sitko :) Hmm no do slovenskej kuchyne som to nechcela tam patria bryndzové halušky a nie morské plody.. či sa mýlim? Je to môj prvý recept na varechce tak sa učím :))
@babsicok
@eraserhead tým myslel zrejme to, aspoň ja som to tak pochopila, že toto jedlo je skôr produktom slovenskej kuchyne ako španielskej, talianskej či francúzskej. Už len z toho dôvodu, že predstavuje prispôsobenie zahraničnej kuchyni našej kuchyni, našim predstavám o zahraničnej gastronomii a predovšetkým našej chuti. To, že dáš do nejakého jedla talianske korenie, pridáš olivový olej, či parmezán, z neho ešte nespraví talianske jedlo...;-) Veľa zdaru do budúcnosti.
A aké morské plody? Krevety? Alebo niečo iné? Lebo morských plodov je veľa;-)
Použila som mix morských plodov kde boli krevety, chobotnice, kalamáre, slávky :) Ja toto kupujem v rakúsku. V podstate je jedno aké morské plody. Záleží čo komu chutí.. ja ich zbožňujem :)))
@babsicok ako dlho ich robievas? Je spravne, ked su take gumovejsej konzistencie tie plody ?