Domáci zemiakový chlieb fotorecept

ancicka - fotkaancicka, 7. apríla 2011

Komentáre 1 - 15 z 39

Krásny ! Z 1a1/2 kg múky ...si ho mohla vytiahnuť z rúry ???
@kata50 ,Väčšinou pečiem s 1kila,ale zajtra máme zabijačku.Neviem či nebude málo.Vdaka za pochvalné komentiky!
Ten chlebík vizerá nádherne hnet ho vyskušam cez víkend dufan že sa len po nom zapráši.
No to si sa namiesila. Ja som tiez par rokov miesila chleba rucne 1/2 kilovy 10 minut. Potom mi deti kupili mixer a teraz ho mam vymieseny za 4 minuty. Chlebik ti pekne vysiel, nedbala by som byt na tej zabijacke.
ten chlebik je ..vôňa domova ,naša babka piekla v peci ..vyskušam stale som chcela upiecť taky chlieb ale vymiesiť sa dá v pekarničke?? ale piecť si ho dám do rury..
Chlieb vyzera velmi pekne. Ja som dnes tiez piekla chlieb, ale ja peciem taky "cierny", zdravy. Davam okrem chlebovej muky tiez celozrnnu a raznu. Pridavam pomlete lanove semienka (mucku z nich), olivovy olej a rozmarin, inokedy kmin, alebo ligurcekove semienka -pomlete. Vyfotila som a chcela dat recept na Varechu, ale mam stale problemy s pridavanim fotiek. Snad mi to niekedy vyjde.
Piekla som tvoj chlebik...tvarovo sice na vystavu nebude :) ale je na chut vyborny. Ocot som vynechala, lebo nemam a rascu som nedala, lebo detom v chlebe moc nechuti. Dakujem za recept :)
Presne takýto postup vždy dodržiavala moja mama a keď na Vianoce pečiem chlebík tak aj ja. Len bez mlieka a octu. Ešte aj jamku v strede máš. Tú vždy robím najradšej, lebo potom sa už chlebík šupne do rúry:-)