Chlebová polievka
Chlebová polievka

Dánska pivná polievka

Ivan Štefula
šefkuchár penziónu Formula v Trenčíne, 11. júla 2018
Dánska pivná polievka
Foto: Pravda-Ľuboš Pilc
4
porcie
30 minút
príprava

Suroviny

1 l
500 g
200 ml
50 g
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do piva nalejeme pol litra vody. Chlieb nakrájame na malé kocky, ktoré ponoríme do tekutiny. Necháme zmäknúť asi 20 minút.

  2. 2

    Zmes povaríme asi 10 minút, prepasírujeme a ak je hustá, dolejeme vodou. Dochutíme soľou, citrónovou šťavou, nastrúhanou kôrou a cukrom. Zjemníme smotanou a môžeme podávať s kockami chleba.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Mitzy (12.7.2018 12:56)

Odpoveď od pána šéfkuchára: Ja som polievku robil z piva Carlsberg , ktoré pochádza z pivovaru v Kodani. Chuť polievky by sa ale nemala zásadne zmeniť ak použijete iné pivo. Nie však sladené a cidery. Ide tu o horkosť polievky. Ak chcete použiť nealko pivo môžete, v konečnom efekte to nič nezmení, pretože alkohol sa pri príprave vyparí a ostane len chuť.
@Haji (12.7.2018 08:50) birell som skúsila raz na hrádzi v bufete keď sme boli bicyklovať a fakt mi nechutil. práveže mi viac chutí ochutený bernard - sto ľudí sto chutí - preto sa pýtam rovno šéfkuchára na jeho názor aj s konkrétnym obrázkom a na to, aké originálne pivo Dáni používajú. pretože pív je veľa a rôznorodých. aj ochutených. a ak tam ide smotana na šľahanie, nemusí byť také ovocné pivo (alko nealko) vôbec zlé. v belgicku som také chutnala a bolo dobré. (dánsko ma láka na výlet tiež. páčia sa mi severské krajiny.) a pretože recept je to ozaj netradičný, počkám si na odpoveď od @Redakcia.
1x haji
...fiha toto vyzerá veľmi zaujímavo. aké pivo používajú originál Dáni?
myslíme, že by sa dala urobiť aj z nealko piva s čistou hlavou s príchuťou slivka?