Čokoládový koláč
Čokoládový koláč

Čokoládový koláč z jednej misky

mycake - fotkamycake, 9. novembra 2018
Čokoládový koláč z jednej misky
Foto: Mycake

Tento je jeden z najobľúbenejších koláčov v našej domácnosti. Nadýchaný, šťavnatý, vláčny. A navyše ho pripravíte len zmiešaním surovín v jednej miske. Je perfektný, naozaj odporúčam vyskúšať. Koláč je zo stránky MyCake.sk

15
porcií
15 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Suroviny

2 hrnčeky
3/4 hrnčeka
0,5 hrnčeka
1 hrnček
0,5 hrnčeka
1,5 hrnčeka
1,5 KL
štipka
2 ks
Plnka:
100 g
100 ml
(u nás marhuľový)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Objem použitého hrnčeka je 300 ml. Najprv si vymiešam vajcia s mliekom, cmarom a olejom. A potom postupne pridávam sypké ingrediencie: múku, cukor, kakao, sódu a štipku soli. Potom si pripravené cesto prelejem do papierom na pečenie vystlaného plechu a dám piecť do rúry asi na 35-40 minút.

  2. 2

    Koláčik vyberiem z rúry a nechám vychladnúť. Medzitým si pripravím čokoládu. Môžete si ju nechať rozpustiť na malom plameni tesne pod bodom varu alebo v mikrovlnke. Ja si ju zvyknem len nalámať do hrnčeka, zalejem smotanou a dám zohriať na 30 sekúnd. Potom už len miešam lyžičkou kým sa čokoláda nerozpustí, prípadne ešte na pár sekúnd zohrejem a ďalej miešam.

  3. 3

    Natriem na vrstvu džemu, nechám vychladnúť a koláčik je hotový. Dobrú chuť ❤

Diskusia k receptu

25 komentárov k receptu
@Rubyrom - cmar je po vašom podmásli. Ináč zákusok je veľmi jednoduchý - pre mňa vynikajúci. Vyzerá prekrásne. Na akom veľkom plechu si piekla? Chcem, aby bol taký vysoký ako tvoj. Ďakujem za odpoveď.
@Rubyrom (9.11.2018 17:33)
Mohu-li doporučit slovník on-line, překladač. Není tam úplně všechno, ale pro základní orientaci je dostačující.
Práve som ho dopiekla a vyzerá dobre, doba pečenia 25 minút + 5 minút ešte vo vypnutej trúbe. Múku som dala jeden hrnček celozrnu a pridala som sušené hrozienka a brusnice. Vydaril sa
Jééj vrátila som sa do detstva.Moja babka ho zvykla dosť často piecť.Ani čokoládu nám na vrch netrebalo.Fajný domáci lekvár a bolo:-)
Koláč je výborný, práve som ho upiekla. Olej som dala kokosový, nemala som cmar, tak som dala jogurt. Už ho mám uložený. Určite ho budem piecť znovu. Ďakujem za recept.
Dnes som ho piekla, ale veru, nepodaril sa. Vôbec nie je nadýchaný, skôr taký lepkavý, ako nedopečený a to som ho piekla dosť dlho. Už cesto sa mi nezdalo, bolo príliš riedke. Neviem, kde sa stala chýba, išla som podľa receptu
Mne sa tiež zdalo cesto dosť riedke, pridala som za lyžicu kokosu a trochu múky. Ale to už bolo asi veľa, lebo po upečení bol zase hustý. Chuť bola fajn, zjedol sa. Hrozienka sa u nás vždy nahrádzajú brusnicami a tie tam veľmi zapasovali. Aj trochu sekaných orechov som dala. Takže nabudúce nebudem pridávať žiadnu múku, možno cesto má byť spočiatku naozaj také riedke.
Kedysi som podobný robila z kyslého mlieka (keď mlieko skyslo aj doma a nesmrdelo ), potom som ho už nerobila, aj recept sa kamsi podel..., pridávala som aj hrozienka a posekané orechy. Tak ho skúsim urobiť, ako píšeš, z cmaru :-))

Pridaj komentár k receptu: