Bravčové mäso na rasci

edlis - fotkaedlis, 13. júla 2016
Bravčové mäso na rasci
Foto: edlis

Stará klasika, naše obľúbené jedlo.

3
porcie
10 minút
príprava
45 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
2 PL
1 ks
1 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Bravčové mäso si umyjeme a nakrájame na plátky, ktoré podľa chuti osolíme, posypeme mletým čiernym korením a poprášime múkou. Na rozpálenej masti prudko opečieme z oboch strán. Mäso vyberieme na tanier.

  2. 2

    Do výpeku, v ktorom sme opiekli mäso, pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu, chvíľku restujeme a pridáme rascu (celú). Krátko pražíme aj s rascou. Pridáme mäso, podlejeme vodou a dusíme, kým mäso nie je mäkké. Podľa potreby do šťavy pridáme aj soľ.

  3. 3

    Bravčové mäso na rasci podávame s ryžou a kapustovým šalátom.

Diskusia k receptu

14 komentárov k receptu
Toto mäso je ako na prírodno, také som ešte asi neskúšala, lebo ja všade musím dať mletú papriku a aj rascu, do každého duseného mäsa, neviem, či by bola iná chuť ak by som rascu vynechala, ale je to už môj zvyk. Niekedy skúsim takto, len neviem, či ma nebude pokúšať dať na cibuľku aspoň tú papriku :)
Dnes som mäsko vyskúšala a je to nebíčko v papuľke.No proste mňamka.Môžem len odporučiť.Prílohu som zvolila zem.kašu,ale dcéra mala ryžu.


:-)
i ja som dnes kuchtila hovädzinku s rascou..rascu pestujem..je to oveľa lepšia-silnejšia-chuť i vôňa,než kupovaná..
stačí vysiať na miesto-kde vám nebude zavadzať-je to dvojročka..potom sa už roky stará o seba sama-kde-tu ju máme..sme dvaja-neminieme veľa..už nekupujem..
:-)

Pridaj komentár k receptu: