Bodkovaný orechový koláč fotorecept

tothka - bez fotkytothka, 4. decembra 2010
Bodkovaný orechový koláč (fotorecept)
Foto: tothka

Dnes som sa rozhodla na nedeľu upiecť takýto koláč a chcela som si ho pekne nafotiť aj s postupom prípravy.Počas jeho prípravy ma však prekvapila návšteva, takže z fotiek takmer nič nebolo, pretože som sa musela ponáhľať s jeho dokončením, aby som stihla ešte ponúknuť aj návšteve. Ako im chutilo svedčí fakt, že po odchode návštevy mi zostali dva kúsky akurát na foto

15
porcií
120 minút
príprava
40 minút
na 175 °C

Suroviny

500 g
50 g
50 g
2 dl
120 g, / hera
2 ks
 štipka
1 ks
PLNKA:
50 g
80 g
2 ks
30 g, / hera
1 mokka lyž.
2 pol. lyž., žemlová
100 g, zmes
  na vymastenie formy
  a trošku mlieka na potretie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Do misy preosejeme múku, pridáme roztopené maslo, cukor, vanilkový cukor, vajce, soľ a vykysnuté kvasnice s mliekom a citronovú kôru a dôkladne vypracujeme, prykryjeme a dáme vykysnúť-

  Bodkovaný orechový koláč (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Medzitým si pripravíme plnku . Polovicu orechov zomelieme, polovicu posekáme. Dáme zovrieť mlieko v cukrom a vanilkou, nasypeme orechy a strúhanku, pridáme sušené ovocie. Dobre premiešame a povaríme 2 min. potom pridáme škoricu. Vymiešanú plnku si dáme vychladiť.

  Bodkovaný orechový koláč (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Bábovkovú formu si dobre vymažeme maslom, alebo olejom. Cesto rozgúľame a rozkrájame na 16 dielikov. Do daždého dáme do stredu lyžičku plnky a utvoríme si guľky, ktoré ukladáme do formy.

  Bodkovaný orechový koláč (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Rúru si dáme vyhriať na 175 stupňov, koláč ešte necháme podkysnúť a potom ho potrieme žltkom Pečieme 35 - 40 min. Po upečení koláč necháme vo forme ešte asi 10 min. chladiť, potrieme ho mliekom zvareným s pol. lyžicou cukru a dáme na mriežku úplne vychladnúť. Pri podávaní koláč môžeme posypať práškovým cukrom s vanilkou.

  Bodkovaný orechový koláč (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Tak, tento koláčik, a hlavne, že je orechový, si upečiem. Ďakujem, ukladám.