Bezmäsitá hurková kaša

haston - fotkahaston, 19. septembra 2010

Nerád špiním riad pre jednu-dve porcie jedla, takže takúto kašu robím z kila ryže naraz.

Suroviny

1 kg
2 šálka
3 ks
3 strúčiky
3 PL
5 PL
2 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Deň vopred si namočíme šošovicu. Na druhý deň ju uvaríme domäkka. Do veľkej nádoby dáme odmeranú ryžu, zalejeme ju dvojnásobným množstvom vody, pričom použijeme aj vodu zo šošovice.

  2. 2

    Na olej dáme pražiť/dusiť nadrobno pokrájanú cibuľu, ku koncu praženia pridáme otruby a klíčky. Po odstavení z ohňa pridáme prelisovaný/rozdrvený cesnak. Zamiešame do zmesi soľ, ďumbier, mleté čierne korenie a majorán.

  3. 3

    Do udusenej ryže pridáme šošovicu a cibuľovú zmes. Dobre premiešame a podľa potreby prichutíme. Ak treba, pridáme olivový olej. Opäť zamiešame. K opečenej kaši podávame varené zemiaky, prípadne pyré a ľubovoľný zeleninový šalát. Zvyšnú kašu po vychladnutí dáme do polyetylénových vrecúšok, prípadne do iných plastových obalov a zamrazíme.

Diskusia k receptu

7 komentárov k receptu
Ešte som neskúšala takúto kombináciu, ale skoro podobný recept sem dala aj Sovka, takže, asi je to dobré. Haston, nepíšeš, či sa kaša dusí alebo zapeká.
v texte píšem o "opečenej kaši". odoberiem si na panvicu z udusenej kaše koľko uznám za vhodné a ešte ju opečiem, aby chrumkala trochu. aj chuť sa tým trošku zmení. kašu určenú na mrazenie neopekám - až po vybratí z mrazničky.

Pridaj komentár k receptu: