Bezlepkový chlieb
Bezlepkový chlieb

Bezlepkový chlieb na paličke

novalim - fotkanovalim, 21. júla 2020. Komerčný recept.
Bezlepkový chlieb na paličke
Foto: novalim

K letu neoddeliteľne patria výlety do prírody. A k výletom sa super hodí tento bezlepkový chlieb na paličke. Pýtate sa, čo to je? Zobraziť celý popisK letu neoddeliteľne patria výlety do prírody. A k výletom sa super hodí tento bezlepkový chlieb na paličke. Pýtate sa, čo to je? Jednoduchý výmysel, ktorý spraví z nudného výletu dobrodružstvo, na konci ktorého môže byť parádne pohostenie v prírode. Stačí doma pripraviť cesto, správne ho uskladniť, vziať so sebou na výlet a potom nad ohníkom v prírode upiecť k špekáčikom. Verte, že vám bude chutiť, tento chlebík je totižto za odmenu :-).
Zdroj: https://novalim.net/bezlepkovy-chlieb-palicke/

Suroviny

350 g
1 ČL
1 ČL
50 g (alebo acidofilné mlieko)
200 g
2 PL
20 g čerstvé (alebo 1 bal. sušeného)
Postup

 1. 1

  Vo vlažnej vode rozpustíme droždie a lyžičku cukru, premiešame a necháme vzísť kvások.

 2. 2

  Do misy dáme múku Promix FORTE, primiešame soľ, pridáme kefír, vodu, olej a napokon aj kvások. Mixérom s hnetačom miesime minimálne 5 minút, kým vznikne hladké cesto.

 3. 3

  Cesto z misy pomocou špachtle prenesieme na pomúčenú pracovnú dosku a ešte ho ručne premiesime. Ak sa bude lepiť, prisypeme ešte trochu múky. Výsledné cesto môže byť trochu tuhšie.

 4. 4

  Cesto naolejujeme na povrchu a vložíme ho do uzatvárateľnej plastovej alebo sklenenej nádoby. Takto ho môžeme vziať na výlet. Dáme mu aspoň hodinu na to, aby stihlo pekne vykysnúť.

 5. 5

  Na mieste opekačky potom z cesta odtrhneme asi štvrtinu, mokrými rukami vyšúľame pás dlhý asi 25 cm a natesno ho namotáme na koniec opekacej palice. Nám sa lepšie chlebík upiekol, keď sme použili tenšiu palicu a menej cesta.

 6. 6

  Chlebík opekáme NAD PAHREBOU, nie v priamom ohni. Otáčame ho pomalšie, ako by sme otáčali špekáčiky a pečieme ho, kým nie je po celom povrchu pekne sfarbený do bledohneda. Mierne pripečenie nie je na závadu :-).

  Bezlepkový chlieb na paličke - obrázok 6
 7. 7

  Upečené chlebíky opatrne stiahneme z palíc a necháme krátko vychladnúť a potom si ich vychutnávame s opečenou zeleninou alebo špekáčikmi.

  Bezlepkový chlieb na paličke - obrázok 7

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia