imaginarium nemá fotku

Imaginarium

«1 2 3 »

Motýlikový koláč pre Aleška (fotorecept) Motýlikový koláč pre Aleška (fotorecept) Vaše

Náš syn mal svoje prvé meniny, tak som na jeho počesť spravila takýto koláčik. Už len počkať gratulantov a pustiť sa do papania :-)

Prekladaný gazdovský gratin (fotorecept) Prekladaný gazdovský gratin (fotorecept) Vaše

Takto to u nás vyzerá, keď navrhnem niečo bezmäsité... pripomína mi to situáciu, keď moja babka povedala, že biele jelítka môže jesť, lebo tie sú predsa diétne :D

Ľahká guľôčková polievka (fotorecept) Ľahká guľôčková polievka (fotorecept) Vaše

Taká odľahčená farebná polievka s hráškom, cícerom a paprikovými haluškami.

Zdravšie syrovo-zemiakové čipsy k filmu (fotorecept) Zdravšie syrovo-zemiakové čipsy k filmu (fotorecept) Vaše

Kúpili sme príliš tvrdý údený ovčí syr, tak som ho takto využila. A vznikli z toho voňavé čipsíky k vínu, pivu či filmu alebo super ozdoba na nejakú krémovú polievku.

Maďarské orechové rožky Maďarské orechové rožky Vaše

Tieto koláčiky som jedla u babky a najprv som si vypýtala len názov, že však pozriem recept na internete. Aké bolo moje prekvapenie, keď som také rožky nenašla. Tak som si druhýkrát vypýtala aj recept. Ujo ich zhodnotil náramne - tak škaredé, ale tak dobré.

Podvodné rumové srdiečka (fotorecept) Podvodné rumové srdiečka (fotorecept) Vaše

Cesto, ktoré kysne pod vodou? To som musela vyskúšať, aj keby traktory padali a oplatilo sa! Tak úžasne krehké pampúšiky som ešte nejedla.

Orieškovo-hrozienková resanka (fotorecept) Orieškovo-hrozienková resanka (fotorecept) Vaše

Ak si nejaký recept zaslúži, aby bol pripomínaný, tak je to určite tento. Podobných závinov je všade plno, tento je však môj a komu by som sa už len pochválila, ak nie varecháčom :-)

Frittata s rybou Frittata s rybou Vaše

Inšpirácia na rýchly pôstny obed či večeru. Alebo romantické raňajky :) Neuvádzam množstvo surovín, lebo každý to môže pripravovať v rôzne veľkých zapekacích nádobách. Ako vravím (píšem), len inšpirácia.

Šťavnatý marhuľový koláč na pol plechu (fotorecept) Šťavnatý marhuľový koláč na pol plechu (fotorecept) Vaše

Super šťavnatý zákusok bez masla či šľahačky a ešte aj na pol plechu, takže môžu si ho spraviť aj tí, ktorí už začínajú pomýšľať nad chudnutím do plaviek.

Malinové srdiečka (fotorecept) Malinové srdiečka (fotorecept) Vaše

Potešte svojich blízkych sušienkami v tvare srdiečok. Alebo si recept uložte a počkajte do 14. februára.

Šatôčky a slimáky z pľundrového cesta (fotorecept) Šatôčky a slimáky z pľundrového cesta (fotorecept) Vaše

Nakysnuté lístkové alebo nalístkované kysnuté? Presne niečo medzi kysnutým a lístkovým je pľundrové cesto a šatôčky z neho chutia ako tie drahé z obchodu. Doma ich však máte celý plech!

Lina rezy Lina rezy Vaše

Tento koláč som ochutnala u babky, kde som si ho zamilovala, ale zabudla som si vypýtať recept. K tomu som sa dostala až teraz, keď mi ho vypýtala sestra od jej (potenciálnej) svokry. Takže veľká vďaka @Cingit aj tete do Tŕstia :)

Zelenina pod perinkou (fotorecept) Zelenina pod perinkou (fotorecept) Vaše

Chcela som spraviť niečo ako Pastierov koláč (Shepherd´s Pie alebo Cottage Pie), lenže varila som na spôsob - čo dom dá - a dom nedal mäso, takže takto to dopadlo. Nakoniec mi tam to mäso ani nechýbalo.

Jahodové venčeky Jahodové venčeky Vaše

Mikulášske venčeky s jahôdkami pre mojich najdrahších. S takými čerstvými jahodami, aké sa len dajú v zime zohnať. Už sa teším, keď ich upečiem v lete :)

Makovo-citrónová roláda (fotorecept) Makovo-citrónová roláda (fotorecept) Vaše

Kombinácia mak a citrón k sebe pasuje ako jablko a škorica. Táto roláda s lahodným citrónovým krémom a sviežim makovým cestom je proste fantázia. Jej najväčšou slabinou je, že jej je tak málo.

Makovo-citrónové sušienky Makovo-citrónové sušienky Vaše

Pri pečení len málokto ocení, keď im ich výtvor v trúbe popraská, preto boli zúčastnení prekvapení, keď som počas pečenia týchto sušienok nadšene vykríkla: "Už popraskali!" :D

Gápeľské koláče (fotorecept) Gápeľské koláče (fotorecept) Vaše

S mojim malým pomocníkom sme sa podujali babke napiecť domáce Gápeľské koláče, lebo ona ich zvykne kupovať v obchode, no domáce sú predsa len domáce. A tá vôňa škorice, ktorá sa šírili po celom dome ... ani nám nevadilo, že vonku bolo tak pochmúrne.

Zapletený jablčník Zapletený jablčník Vaše

Nádherný a jemnučký zapletený koláčik. Ten môj nie je príliš rovnomerný, lebo zrovna mi mrnčalo bábätko, takže som stála na jednej nohe, zapletala koláčik a druhou kolísala dieťa :-)

Višňové rezy so šľahačkou Višňové rezy so šľahačkou Vaše

Koláč, na ktorom si pochutnávajú aj Strážcovia galaxie (manžel v pozadí :-) ).

Tvarohový koláč z lístkového cesta Tvarohový koláč z lístkového cesta Vaše

Výborný a osviežujúci letný koláč.


«1 2 3 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist