ideal fotka

@ideal

IDEÁL151 dní na Vareche
O značke IDEÁL Príbeh jednej z najznámejších značiek cestovín na Slovensku sa začal v osemdesiatich rokoch minulého storočia, keď sa v mestskej časti Bratislavy v... Viac »

O mne


O značke IDEÁL

Príbeh jednej z najznámejších značiek cestovín na Slovensku sa začal v osemdesiatich rokoch minulého storočia, keď sa v mestskej časti Bratislavy v Petržalke začalo s výrobou cestovín na nových linkách od talianskej rodinnej firmy Braibanti. Výroba na moderných linkách v novej hale spoločnosti Pekáreň a cestovináreň Petržalka a.s. umožnila vytvoriť tradíciu výroby cestovín v Bratislave a ponúknuť spotrebiteľom kvalitné a konkurencieschopné výrobky. Cestoviny vychádzali z výrobných liniek pod rôznymi názvami a najznámejšími sa stali „Petržalské cestoviny“.

Po roku 1989 v novovytvorenom trhovom prostredí vznikla nutnosť vytvoriť úspešnú a silnú značku cestovín, ktorá by vytvorila tradíciu a odolávala neobmedzenej ponuke talianskych výrobcov. Jej vznik v prvej polovici deväťdesiatich rokov znamenal výrazný úspech a značka ideál sa stala najúspešnejšou značkou na Slovensku. Gazdinky kupovali „ideálky“ a názov značky sa často stotožňoval s cestovinami, ako takými.

Po roku 2000 prichádzajú do spoločnosti Pekáreň a cestovináreň Petržalka a.s. noví investori, ktorí rozšírili výrobné kapacity a začali sa dodávať cestoviny aj pre zákazníkov v Českej republike.

Úplne nové perspektívy pre značku ideál sa začali vstupom významného investora v oblasti cestovín a to spoločnosti Europasta SE, ktorá je jedným z najvýznamnejších dodávateľov v regióne strednej Európy.

Dnes si tak môžu cestoviny ideál kúpiť zákazníci nielen na Slovensku a v Čechách, ale aj v krajinách severnej Európy a vo Veľkej Británii. Sú vyrábané na najmodernejších linkách a z pšenice pestovanej na poliach južného Slovenska.

http://www.ideal.sk/