Ráda mlsám!

hajiHaji 28. júla 2019 o 13:41

Je to přiznání od srdce, prostě ráda mlsám. Různé věci, od sladkostí, ovoce, masko a výrobky z něho, sýry, také zeleninu. Zeleninu mám ráději jako hlavní chod. Ale proč tu teď vzpomínám na své slabosti. Včera pozdě odpoledne jsem dostala do daru Zázrivské vojky, výrobce Syrex Zázrivá. Padly pozdě večer za vlast. Celý pytlík, 154 g. Jasně je na etiketě napísané, že po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 24 hodin. Tuto podmínku jsem splnila bleskově. Óóó to byla dobrota. Jak říká Kája Mařík, známá to postavička Felixe Háje: "Padaly mi přímo do ledvinek!" Dodržela jsem i termín spotřeby: do 7.8.2019. V případě dobrého sýra nemám žádný problém. Jen jeden. Prázdný obal a volné místo v chladničke.
Co rádi mlsáte vy?

@zareaguj


26 odpovedí:
 • používateľ nemá avatarRela 28. júla 2019 o 16:36

  @haji , tiež ráda mlsám - sladkosti, sladkosti, sladkosti. Až potom to ostatné ako Ty :-)
  @zareaguj
   1x haji
 • používateľ nemá avatarHaji 28. júla 2019 o 18:15

  Dnes odpoledne jsem mlsala letní jablka a pár meruněk. Teď se pasu v musli - večeře spojená s mlsáním. Moja babka vždy říkala, že jsem mlsná jako koza. Měla pravdu.
  @zareaguj
 • evanaaa - fotkaEvanaaa 28. júla 2019 o 18:22

  Ja mám aj som vždy mala sladkosti rada, iróniou je ale, že som diabetička. Keď dostal diabetes manžel, ľutovala som ho, lebo som si nevedela predstaviť, čo by som ja robila, ak by som dia dostala...a tu ho máš! Niekoľko rokov po ňom aj mňa táto potvora dostihla, snažila som sa stým vyrovnať, ale skôr som dokázala prestať s fajčením, ako so sladkosťami, no musela som. Ale najviac spočiatku, dávala som si pozor, no keď som videla aj čítala, že škodia skôr umelé sladidlá, sem - tam som zhrešila a hreším aj naďalej....to k tomu maškrteniu.....
  @zareaguj
   2x haji, hubata
 • používateľ nemá avatarPodajmicesto 28. júla 2019 o 18:40

  slaninu - pokrájam na plátky, posypem mletou paprikou k tomu trochu horčice
  @zareaguj
   2x rulik, haji
 • používateľ nemá avatarPodajmicesto 28. júla 2019 o 18:40

  slaninu - pokrájam na plátky, posypem mletou paprikou k tomu trochu horčice
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarPodajmicesto 28. júla 2019 o 18:40

  údenú makrelu
  @zareaguj
   1x haji
 • používateľ nemá avatarPodajmicesto 28. júla 2019 o 18:41

  bambino - aj na halušky dávam
  @zareaguj
   1x haji
 • sovka62 - fotkaSovka62 28. júla 2019 o 19:36

  Ja sladkosti, som na nich závislá. Ale aj v tomto som staromódna, mám plebejské chute. Tak ako u hlavných jedál, polievok, koláčov, zákuskov, chutí mi to, čo mi chutilo a čo som jedávala ako dieťa. Takže tvrdé cukríky, lízatká, mentolky, karamelky (najradšej Krovky), želé cukríky (Ovo Mia z Figara), keksíky a pod. Napolitánky veľmi okrajovo, možno tri za rok a aj z tých mám rada klasiku, Vesna a Tatranky.
  Všetky Milky, Belgické pralinky, Ferrerá, Rafaelá a Merci sú u mňa v úplnom bezpečí, pridajú mi mäkké, mastné, takže ak čokoládu, tak 70%-nú, tá je tvrdá.
  @zareaguj
 • frezia68 - fotkaFrezia68 28. júla 2019 o 19:57

  Horkú čokoládu každého druhu,najradšej s orieškami. Vyprážaný rezeň nakrájaný na pásiky a pri telke len tak do ruky a mlsať,bez chleba. Pomaly a s pôžitkom degustovať,lebo to robím zriedka,ako aj vyprážané kuracie krídla .A tvarohový Míša nanuk.
  @zareaguj
   1x haji
 • finczi - fotkaFinczi 28. júla 2019 o 20:11

  U mňa mlsanie závisí od momentálneho stavu. Niekedy sú to slané pochutiny, niekedy kyslé uhorky. Ľúbim tvrdé syry s olivami. No a klasické domáce koláče, hlavne kysnuté s ovocím a posýpkou - to je moja slabosť. Snažím sa preto obmedzovať pečenie, lebo sa to odráža na hmotnosti /ale niekedy sa mi nedarí /.
  @zareaguj
   1x haji
 • finczi - fotkaFinczi 29. júla 2019 o 06:52

  @Finczi (28.7.2019 20:11)

  ...zabudla som na zmrzlinu. Mňam ; )
  @zareaguj
   1x haji
 • používateľ nemá avatarEvelynba 29. júla 2019 o 07:59

  Mlsní sme asi všetci, každý po svojom. Ja iba slané, sladké len raz za čas, nejaký bonbón alebo keksík, ale potom mám zase na kvartál vystarané. :-) No a to slané - najradšej syry, také údené alebo neúdené korbáčiky alebo nite, to takisto ako @Haji sprásknem celé balenie naraz. Ale aj salámik, klobásku, olivy... No a podobne ako @Frezia68 milujem mlsať vyprážané mäsko, najradšej šnicľu alebo kuracie krídla či stehienka (maso s rúčkú) a keď si chcem "povyraziť", tak si kúpim kuracie chrbty, vysmažím a potom sa s nimi hrám a okusujem aj dve hodiny. No ale, žiaľ, mala by som písať v minulom čase, teraz už mám nejaké problémy s tráviacim traktom, tak držím diétu.... :-((
  @zareaguj
   2x haji, nephilim
 • nephilim - fotkaNephilim 29. júla 2019 o 17:23

  @Evelynba Budem solidárna. Minulý čas. Bola som slaná a kyslá. Už dávnejšie mi diagnostikovali alergiu na vlastný pot. Existuje. Čiže kroť sa.
  Zoznam maškŕt. V budúcom živote si ich dám.
  I. Kvasená kapusta surová /tepelne upravená je OK/
  II.Paradajky surové /detto/
  III. Orechy.
  IV. Zavárané uhorky
  V. Granátové jablko surové /tepelne etc/
  VI. Morské plody+niektoré druhy rýb /ani surové, ani tepelne/
  VII. Mak+cesnak /ani surové,ani tepelne/
  VIII. Jahody /surové/
  IX. Jablká /surové/
  X. Plesňové syry
  PS: Milujem vyprážané. Údajne diétne pečené v rúre chutí rovnako. Skúšala som. Viackrát. Nechutilo. A chrbty? Čo tam obhrýzaš? Tam mäso ani nie je.
  @zareaguj
   1x haji
 • sovka62 - fotkaSovka62 30. júla 2019 o 08:58

  @Nephilim , skús v rúre na papieri vypražiť kúsky kuraťa s kosťou. Tie najviac pripomínajú klasicky vyprážané, bonusom je, že prsia ostanú šťavnaté. Vykostené kura, či bravčové mäso vypražené v rúre nechutilo ani mne, po prvom pokuse som to vzdala.
  A kuracie chrbty? Môj manžel mal rovnaký názor ako ty. Večne frflal, na čo to vyprážam, veď sú tam len kosti, mám si vziať radšej poriadny kus mäsa. Dovtedy, kým si omylom nevzal tú spodnú časť chrbta namiesto horného stehna. Odvtedy sa o chrbty delíme, teda o tie spodné, horné s rebierkami nevyprážam. Ťažko popísať, treba skúsiť.
  @zareaguj
   1x haji
 • používateľ nemá avatarEvelynba 30. júla 2019 o 08:59

  @Nephilim (29.7.2019 17:23)

  Ďakujem za solidaritu. :-)
  P.S. Ale je! A aké výborné, najmä na tých zadných. V Li... majú len predné, s rebrami, tie až tak nevyhľadávam, v KFL majú zadné a tie sú super.... Veď aj odborníci vravia, že pri kosti je najlepšie mäsko. :-) No, zatiaľ len môžem povedať "bejvávalo, bejvávalo dobře".
  Pekný deň prajem všetkým, aj napriek diétam.
  @zareaguj
   1x haji
 • používateľ nemá avatarAnulienka1 30. júla 2019 o 21:39

  Ovocie všetkého druhu. Najradšej mám jahody. Škoda, že ich sezóna je taká krátka (myslím tie slovenské, ktoré aj ako jahody chutia, supermarketové ma nezaujímajú) každý rok na ne miniem "majland". A potom ešte mäso, som čistý mäsožrút, ak si mám vybrať nejaký zákusok, tak to určite bude vyprážaný rezeň :)
  @zareaguj
   1x haji
 • používateľ nemá avatarTomeska 30. júla 2019 o 23:49

  Sušené slivky, mandle , brusnice. za posledný týžden som zlikvidovala skoro celé kilo sliviek, a s brusnicami to bude asi to isté na budúci týžden. Čokoláda je pod zámkom,vstup prísne zakázaný.
  @zareaguj
   1x haji
 • smejkad - fotkaSmejkad 31. júla 2019 o 05:48

  Mlieko a vsetko neho, vsetko sladké a potom klasické tradičné jedlá. A domace ovocie a zelenina, najlepšie rovno odtrhnúť a mňam
  @zareaguj
   1x haji
 • používateľ nemá avatarHaji 31. júla 2019 o 09:05

  Všem děkuji za komenty, vidím, že mlsání - maškrtenie patří k životu. Všichni jsme jenom lidé. Jasné, že hlavně zdravotní obtíže nás mohou brzdit. Mohla bych vyprávět, třeba o mém žlučníku. Hlavně když jsem byla mladší, mi dělal psí kusy. Teď, když se ozve, jednou za čas, mě překvapí a já hned začnu "šlapat brázdu". Kdo by stál o vleklé potíže.
  Vzpomněla jsem si na svoji bývalou kolegyni. Ta měla jasně stanovený poměr. Jedna topinka - hrianka, jedna Studentská pečeť.
  Domlsala jsem bezpeckový meloun a čekají na mě broskvičky, včera mi jich pár domácích brácha přinesl. Léto je super, plno ovoce, to mám moc ráda.
  I sladkosti, čokoláda jsou moje kámošky, a na stará kolena i kynuté koláče. Moja babka se na obláčku raduje. Co ta se mně nabrblala, že je odmítám papat.
  Přeji všem bezva letné maškrtenie.
  @zareaguj
 • nephilim - fotkaNephilim 2. augusta 2019 o 11:34

  @Sovka62 Ďakujem. Si veľmi milá. S kosťami problém nemám. Rada oberám krídelká. Prstami. Pri rybe som za dámu. Príbor. Vyskúšam tvoju verziu. Časopisy/knihy tvrdili, že mäso pri kosti treba prepichnúť. Aby sa lepšie prepieklo. Natiahlo marinádu. Ale vytečie šťava. Metóda pokus/omyl. Vyskúšam aj tvoju verziu. Chrbty som zvykla dávať len do polievky. Prečo nevyskúšať inak.
  @Haji V noci vyjedám chladničku. 5L prepravka. S nasekanými melónmi. Mladého /už nie tak mladého/ /však ani ja už nie som najmladšia/ som na jar vzala do Piešťan. Mesto sa mu páčilo. Kúpele sa mu páčili. Cesnakové hrianky sa mu páčili. Bola som za tú krásnu. Vlasy som si rozpustila. Sukňu som si dala. Dal prednosť hriankam. Labutiam. Kačkám. Hádzať suché rožky vtáctvu je romantické. Čo už.
  So žlčníkom ti rozumiem. Cholagol to roky istí. Zásoby mám. Chuť by bola. A žlčník ne-e-e.
  PS: Nie som na sladké. Ale horúcu kokosovú oplátku si musím dať.
  @zareaguj
   1x haji
 • používateľ nemá avatarKecupicek 2. augusta 2019 o 21:25

  Kráľovstvo za rezeň a horkú čokoládu. V minulosti som svojej mamičke kupovala vždy tie sladkosti, čo boli práve v reklame, lebo to bolo čosi nové, aby neochutnávala sama, rada som sa pridala. My zjeme všetko, hovorieva môj vnuk a je to pravda. Raz v týždni upečiem rezne a môžem ich jesť aj tri dni s čímkoľvek. Keď sme niekde na výlete a chceme si objednať jedlo, čo si dáme? Predsa rezeň, smejeme sa a čašníčka nevie prečo.
  @zareaguj
   2x haji, nephilim
 • hubata - fotkaHubata 3. augusta 2019 o 11:40

  Ja som všežravec a tým som povedal všetko: kľudne rezeň s kúskom chleba, za ním zmrzlinu, horalku a znovu ten rezeň - ale už bez chleba. Na chleba sa ťažko robí. A v lete žijem na mastnom chlebe s paradajkami, uhorkami, cibuľou a cesnakom. No - môže byť k tomu aj opekaná slaninka, za tým varená kukurica a kakaovník. Niekedy si aj pomyslím že by mi mohlo byť aj trošku zle, nech toľko nežeriem............
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarHaji 3. augusta 2019 o 12:20

  Jojo, moje dětské mlsání bylo postavené na perníku. Dodnes perník miluju. A nemohu zapomenout na ten klasický, slepovaný marmeládou a olévaný tmavou čokoládou. Byl tuhý - dlouho vydržel. Kupovala mi ho babička, se kterou jsem praqvidelně chodila nakupovat. Nekupovala mi ho často, ale já na tom vždy usilovně pracovala a kňučela, prosila aby mi ho koupila. Babka to se mnou neměla lehké. Jednou za čas poslala teta balík z Čech, v něm byl perník z Pardubic. Bylo se mnou k nevydržení, dokud se zásoby nesnědly. A to šlo velice rychle, bo pardubický perník byl jemný, sám se rozpouštěl v puse. Babička si se mnou užila. Dnešní perník už není ono, přesto si ho ráda koupím. Už jenom pro tu nostalgii.
  @zareaguj
 • nephilim - fotkaNephilim 4. augusta 2019 o 11:17

  @Haji Alebo Marina keksy potreté marhuľovým džemom. Odmena za každú otázku. Na štátnice.

  @zareaguj
   1x haji
 • používateľ nemá avatarBabka123 5. augusta 2019 o 09:15

  Milá Haji, pripomenula si mi moje detstvo, tiež som mala vo veľkej obľube perníky a ešte tie keksíky - princezky. Bože, to už je 60 rokov, čo som na nich maškrtila. Teraz už tak nechutia ako vtedy, buď zmenili receptúru, alebo mne sa zmenila chuť.
  @zareaguj
   1x haji
 • siuuu - fotkaSiuuu 5. augusta 2019 o 13:52

  Myslím si, že každý rád maškrtí - ja som tiež skôr na slané ako na sladké, aj keď občas mám sladké obdobie. Zvyčajne mi stačí malý kúsok sladkého, aj keď mám svoje obľúbené dezerty, ale tie v záujme zachovania aspoň akej - takej formy mojej telesnej schránky robím tak 1-2 x do roka. Inak si pochutím na dobrom mäsku - taký fajnový steak so zeleninkou by som veru mohla stále. Milujem pečené krídelká a aj také rebierka z kačičky rada obhrýzam ... a čerstvý chlebík a pečivo je tiež kapitola sama o sebe.
  @zareaguj
   2x haji, babka123


Pridaj komentár do diskusie:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov
TOPlist