Varenie

Je naozaj FAMÓZNA!!!!

cechova - bez fotkycechova, 13. februára 2010

Pekný vareškový deň prajem. Dnes som upiekla Egypskú tortu. Je naozaj super,aj keď dosť pracná.Strašilo ma to dnes celú noc ! Až som o pol šiestej vstala aby som si siahla na svoje pekárské možnosti.A už je hotová! Musela som ju však schovať na zámok do špajze tak rozvoniava po celom byte.Mám však jednu pripomienku.Šľahačka je dosť blandavá a v porovnaní s krémom a korpusom je veľmi jemná a nedrží tvar.Tak som do nej švacla 2 bal.práškovej šľahačky bez cukru a je to OK.Piekla som ju pre svojho vnúčika .Na oslavu jeho narodenín príde kopa usmrkancov.Dúfam ,že sa nám podarí kúsok uchmatnúť pokiaľ ju celú schrumajúˇ.Želám pekný deň.

@zareaguj


Diskusia k téme

13 komentáre k článku
Tak tú famóznu tortu odfoť a pridaj na varechu, aby sme ju ochutnali aspoň očami. Nezabudni pridať recept.
To ,,martinka34": recepty nájdeš, keď si zadáš názov do kolónky: hľadaj v texte. Cechova, hádam kúštik torty na ochutnanie Ti ostal, ale ako vravíš pri kope usmrkancov asi ťažko...:-)
Vtipné! A chcel by som byť tým usmrkancomi, aby si odchrúmal aspoň kusisko tej torty. Obrovský, aby som konečne mlčal. Všetko naj vnúčikovi!
NÓÓ Zemo už som myslela,že si sa "pominul" alebo si sa musel od nás trošku zotaviť?
Peknú nedeľu prajem. Áno ,je to tá Egyptská -Egreškina.Veľmi ďakujem za recepis.Podcenila som chuťové poháriky nevestinho priateľa....zchrúmal-ak by som nebola dobre vychovaná...xxx ,tak napíšem zož..... na jeden šup pol torty a ešte závidel !Ja som utrela hubu ....hi hi hi.Ale nech ,len ked im chutilo.Ešte raz vdaka.Nabudúce odložím pre zemo,nech si zmlsne.Pečiem rada a veľa ,aj ked som sama susedia majú radosť.
Milá bozulka, fašiang sa kráti a ja si ako verný odkazovač predkov zachovávam tradície. Už aby prišla Hnusná streda, nech sa správam po nej do Veľkonočných sviatkov ako múdry muž :o)
Chuderka Streda -ja som skoro zabudla,preto som asi tá Škaredá ,ten čas tak rýchlo beží!!! Ale čo budeme variť na ten dlhý čas pôstu?
Budú nejaké receptíky od Múdreho muža?
cechova ,som rada ze si sa na tortu odhodlala..a čo ta na nej matalo?? ved nie je az taka pracna..hlavne ze sa vydarila a ze všetkym chutilo..a do tej šlahačky stačí pridat stužovač a hotovo..
Na škaredú stredu by sme si mali pekne všetky varešky zavinšovať, no nie, chichichi...
@cechova :chcem Ťa poprosiť,napíš mi k hociktorému môjmu receptu(mailík mi to oznámi ) ako robíš pečený jablkový lekvár v rúre,ďakujem :-)
Dokonca majú aj " tortovú " šľahačku - v Kauflande, špeciálnu, práve na takéto účely, je síce trochu drahšia ale možno s aoplatí. Alebo, miesto stužovača dať želatínu a bude držať ako cement.