O Varecha.sk

Hľadanie receptov na Vareche

kucharka - fotkakucharka, 12. októbra 2020

Na Varechu chodím rada a často.
ALE... Neviem, akú majú skúsenosť ostatní varecháči, mne sa akosi nedarí hľadať recepty. Nech hľadám čo hľadám, skoro vždy sa mi ukáže “famózna čokoládová torta”... :-))
Teraz som napríklad hľadala recept s presným názvom a ukázali sa mi rôzne recepty, s inými menami,
len nie ten, čo som chcela.
Je v tom nejaký trik? Väčšinou idem rovno cez google... a je to ok.
Ďakujem za odpoveď.

@zareaguj


Diskusia k téme

kucharka
Fotka bola odfotená ipadom, bolo na nej vidieť, čo sa mi ukázalo keď som dala do hľadača “domáca veka na chlebíčky”.
haji
Přesně! Mám to podobně. Lupa na Vareche je svéhlavá. Dokonce už jsem několikrát recept z Varechy našla spolehlivěji přes vyhledávač seznam.cz, protože přes lupu na Vareche to nešlo a nešlo.... Svéhlavý je i výběr skrze listování. Pokud má nějaký výběr více stran, tak na straně 2 je polovina receptů ze strany 1 a tak dále. Recepty nejsou statické, přelévají se. Něco tu hledat je na šlaka trefa. Takto zhoršené už je vyhledávání nějakou dobu.
janamaria
presne ten isty problem ale len na novej vareche.ked prepnem na steru varechu tak bez problemov najdem vsetko.pisala som aj diskusiu 2.10 no stale je cakajuca na zvrejnenie.akosi pridlho nie?
evanaaa
Nejde len o hľadanie receptov, ale celá táto nová Varecha je nanič.....nechcela som písať o tom, pretože raz mi za kritizovanie Varechy dali na nejaký čas ban, musela som sa vzorne správať, aby som mohla pokračovať a dávať komenty sem, ale teraz to vo mne dlhšie vrie.....keď som pred pár dňami otvorila Varechu, myslela som, že som niekde zablúdila alebo niečo zle spravila, všade obrázky receptov, nevyznala som sa v tom, ktoré sú najnovšie pridané, nikde nebol ich zoznam, na ktorý by som klikala, teraz sa akotak z toho vyso...m, že klikám hneď na názvy v maile, ale ani tam nie sú všetky nové pokope......aj diskusie a zážitky som musela hľadať, a ani teraz to nie je ešte ideálne, človek musí byť detektív, aby našiel, čo hľadá. A tá lupa, pravda pravdúca, ako píšete, zadám názov jedla, a je to úplne ináč ako predtým, neprehľadné, sú len obrázky jedál, ale nielen tých, čo hľadám, ale aj takých, ktoré vôbec nesúvisia. Som z toho zarmútená a vykoľajená, že vždy, keď nastane nejaká zmena, vždy len k horšiemu. A teraz čakám, že ma za tieto riadky zasa potrestajú.....aj vy to tak cítite, alebo len ja, že je to veľmi chaotické a neprehladné?
zolik
@evanaaa (12.10.2020 20:36)
Hore v pravo funkcie. Potom sa posun mysou alebo prstom po obrazovke nizsie a tam myslim ze ako posledna ponuka je „prepni na stary dizajn Varecha.sk“

janamaria
evanaaa,zolik odpovedal za mna a spravne .hore v pravo mam zensku hlavicku nato stlacim celkom dole pise prepnut na staru varechu.
sovka62
Ďakujem Vám zaa radu, prepla som si starú Varechu a konečne sa tu vyznám. Už som z toho bola na nervy, keď som si dala vyhľadať napr. recept na červenú kapustu, otvorili sa mi desiatky receptov, ktorých bola použitá, či spomenutá. Úplne nanič, radšej som si to našla cez Google, to bolo rýchlejšie.
evanaaa
@zolik , @janamaria , pekne VáM ďakujem, podarilo sa, len dúfam, že mi to tak ostane, nie ako FB, tiež sa dalo jeden čas prepínať na starý, ak vám to preplo na nový, ale po treťom raze prepínania mi ostal už len ten nový FB......
evanaaa
@radost (12.10.2020 21:51) Naozaj? Takže tebe sa nová páči? No, zatiaľ si asi jediná :-)

nephilim
@evanaaa Nemyslím si, že si dostala ban za kritiku. Ja tiež kritizujem. Niečo @redakcia vezme. Niečo nie. Stáva sa. Ideme ďalej. Úprimne? Čítať tvoje komentáre je miestami náročné. Nemám problém čítať text s porozumením. Tvoje komentáre áno. Často nedávajú zmysel. Nie, @Haji , si láskavá. Zastaneš sa jej. Za týmto si stojím. Nie som sama.
Varecha /nová+stará/ je na úrovni paleolitu, to vieme. Nefungujú správy. Editácia komentárov. Vyhľadávam skôr podľa nicku autora. Názvy e-e. To je ich problém. Zbytočná vec: TV Varecha. Načo?
radost
@evanaaa (13.10.2020 18:50)

dievča moje-a ty čítaš s porozumením..??

=ja pozerám-už len občas-VARECHU v starom vydaní..=
kde som písala-že sa mi nová páči..??
bože..jak tí politici..
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))
haji
@nephilim (13.10.2020 19:15)
Ba, máš pravdu. Evu mám rada. Též se v textu od nej niekedy nechytám. A z toho perlí takové trefné myšlenky! Ani já nefunguju pořád na plný výkon. Měla by jsi vidět můj pohybový aparát, šnek hadr. A z toho běžím velice frišno /na wc/. Jojo, zdání někdy klame. Přeji všem hezký večer!
P.S. Podle nicků stejně musíš vyhledávat ve staré verzi. Nová ani neštěkne.
mijaita
Vyhledavani? Hrozne, nejhorsi ze všech webu co znam. A to nemluvim o mobilni verzi! Přes všechno skačou reklamy, nic lupa nenajde, malem jsem prastila s mobilem a pak ani na pc nemohla najit. Kdo tenhle web dela, zbavila bych webove svepravnosti. Cim dal horsi.
evanaaa
Prepáč, @radost , pravdu máš, akosi som to zle prečítala, možno ma to oddelovanie slov mýli, ak si to odmyslím, vyjde mi, že pozeráš už len občas Varechu v starom vydaní...... :-)
A ostatní, ktorým sa zdajú moje komentáre náročné, ( @nephilim ), či možno aj nezmyselné.....neviem, kde a v čom robím chybu.
A ešte - @nephilim , ja som písala do diskusie článok, a ako píšem niekomu bol proti srsti, nevyšiel, zmazali ho, neviem prečo nenechali priestor aj iným, aby sa k nemu vyjadrili, myslím, že väčšina by so mnou súhlasila, mne to pripomenulo časy cenzúry...ale už dosť o tom, som rada, kým som tu, na Vareche.
nephilim
@evanaaa Myslím si, že sa berieš príliš vážne. Kde a v čom robíš chybu? Vo svojom verbálnom prejave. Viac nie je čo dodať.
@mijaita Mobilná verzia je kríza. Katastrofa. V nemocnici som zabila päť mesiacov. Varecha mi pomohla prežiť. Ale reklamy. Tri najsrdiečkovanejšie komentáre. Redakcia zázračne ohluchne. Keď ide o sťažnosti. Netúžim po dychberúcich obhajobách. Nie sú technici. No urgovať tech pokrok by mohli. A mali.

alena45
Na Varechu idem raz do mesiaca, niekedy ani to nie. Nová verzia je katastrofa od začiatku, hlavná stránka - to sa mi robí mdlo, obrázky sa zbytočne hýbu- vystupujú, tie predely vytvorené ani neviem z čoho, rozdelenie z receptov nedáva žiadny zmysel. Vyhľadávanie nejde od začiatku, nikto s tým nič nerobí, je to hanba. Pod stôl !!!
zizazi
@zolik (12.10.2020 20:52)
dakujem za radu, super, tá nová verzia je hrozná...ešte som si poriadne nezvykla na tú predchádzajúcu a znova...des..
kucharka
Nemala som v úmysle porovnávať starú a novú Varechu, určite tu platí “sto ľudí, sto chutí”.
Ale ako vidím, s tým hľadaním receptov to nieje jednoduché.
Možno nás redakcia poteší a povie nám, že už sa s tým snažia niečo urobiť....
gabi58
aj ja som si prepla na "starú varechu"
ani som nevedela že sa to dá, paráda
trgi
Podobny problem.... ked pri vyhladavani šampionovej omacky vyhodi aj recept na makove palacinky so slivkovou omackou...tak si pripadam ako u debilov....

nevedela som, ale prepinam na staru varechu :)
haji
Velmi příjemné!! hledání na Vareche je pořád stejné. Stačí jít třeba podle suroviny - najde např. 15 listů receptů z cvikle. Při listování se většina receptů opakuje - přelévá ze stránky na stránku!! @redakcia proč? není výběr statický?! Není v tom logika, přece chci projít všechny recepty a vybrat si. Takto se chová nová verze i stará verze - recepty ve výběru se přelévají napříč stránkami.
Pořád stejná nemoc. A promiňte, pořád stejné ticho.
1x radost
radost
@haji (17.11.2020 09:06)

pokojné sviatočné ráno želám na južnú moravu..
na VARECHU pred rokmi som sa tešila každý večer-ako malé dieťa na obľúbenú hračku
už je to minulosť
sem-tam-a dosť
ľudia sa menia-tí-čo to spravujú
i tí-čo ju oživujú
tak-ako okolo mňa svet
zostali hory
medzi ľuďmi pokoja niet
/alebo máličko/
môj pozdrav pre všetkých dúfajúcich
2x haji a leaela
haji
@radost (17.11.2020 09:39)
Děkuji a aj vám všetkým pokojné a kludné dobré ráno!
Jdu od tématu.
tiginko
@radost (17.11.2020 09:39)

ahoj @radost , rada vidím tvoje básnické črevo po čase...
Tiež ma to tu už dlhšie veľmi nebaví a málokedy nakuknem. Samozrejme každý máme svoj dôvod.
Ale svoje najobľúbenejšie autorky a recepty mám stále v merku, pekne uložené a používané. Som im za veľa vďačná. Len škoda, že už málo zábavy, uvoľnenosti a priam rodinných väzieb zostalo. Tak ale život ide ďalej, drž sa čoho môžeš milá @radost , prajem veľa zdravíčka a pokoja hlavne. Zuzka
radost
@tiginko (18.11.2020 18:33)

cipírko
ty ZUZKA milá
ale si ma potešila..
tak ti želám zdravie šťastie
aj majetok nech ti rastie
:-)
1x leaela