Rôzne

Flašky od detskej výživy

babi - fotkababi, 25. septembra 2010

Susedka mi dala flašky od detskej výživy a keďže mám domáce "ekologické" jablká a 4 mes. vnúčika,chcem mu na zimu urobiť domácu detskú výživu. Nemám ale skúsenosti s flaškami od kupovanej výživy. Neviem či sa v nich dá sterilizovať, lebo sa mi zdá,že tie viečka sa nedajú dobre zavrieť.

@zareaguj


Diskusia k téme

martina34
skús kúpiť nové víčka, ja som mala tiež ten problém, ale s tými starými víčkami to držalo.
altyn
Ja som robil jablkové pyré a boli to poháre ešte z čias keď som nosil plienky a držali dobre. Ale je pravda, že neviem v akých pohároch to predávajú dnes :-)))))
babula90
Terz predávajú detské výživy v takých viečkach, že nedržia, takže ak máš staré fľašky- ktoré sa pekne uzatvoria, odporúčam len tie, aj moja mamina nám urobila výživy- jablkovo- banánové mňamky, tiež máme veľa jabĺk.
sbohemrozume
Je to divníé, ale ta nová víčka drží, naplnili jsme je horkou patlou, zavřeli a víčko se zatáhlo - bez problému. Víčka drží, ale pozor aby okraje sklinky a víčka byla absolutně čistá
tothka
Ja s nimi nemám dobré skúsenosti, varila som detskú výživu a do týchto pohárikov a nakoniec skončili v mrazničke. tento rok som robila výživu do trojdecových pohárov a tie samozrejme dobre držia. V prípade ak máš staršie poháre od výživy, tie čo majú závit ako twistové viečka, tak na tie myslím dostať aj náhradné
viečka a dobre držia. ale tie čo sa teraz vyrábajú - Hami a Ovko,
tak tie veľmi nedržia aj keď na čistotu som si ozaj potrpela.
babi
všetkým vám ďakujem za rady, tak to nerisknem a dám to do normálnych trojdecových pohárov, nrch sa to pre toho môjho chrobáčika nepokazí
danculka
Neviem prečo by si mala mať obavu dať do tých malých pohárikov výživu,je pravda ,že treba kúpiť nové výčka ja bežne do nich zaváram.Okrem výživy aj paprikovú pomazánku,džem atd.
babi
@danculka flašky mi nevadia len som nevedela, že sa dajú na tieto flašky kúpič víčka, je to taký atipický rozmer. Musím sa ísť pozrieť do obchodu. Vďaka
ailuj82
sú dva druhy pohárov od výživy. Jedny majú klasické *závyty* a druhé majú viac *závitov*- a väčšinou majú modré víčka - tie sú jednorázové a nekúpiš na ne iné víčko. Ja by som to neriskla.
olga42
Nove výčka s presných dávok nedržia,najlepšie su staré presné dávky.Ak nemáte dajte výživu do flašiek od malého lekváru ,alebo použite majonezové.
cinkla
Ano, detsku vyzivu predavaju rozne firmy. Myslim tie od Fa HIPP sa naozaj nedaju opätovne pouzit, ale tie z DM su vhodne aj na opakovane pouzitie. Jednoducho vyskusaj este za sucha, ci sa daju zaskrutkovat. Ak nie, radsej ich vyhod. Tie z DM su malinko vacsie, ale ja mam s nimi dobre skusenosti.
xanadu1955
Nevie niekto kde sa dajú kúpiť viečka na staré klasické flaštičky od detských presnidávok. Ďakujem
viedra
juj aj ja by som potrebovala viečka fliaš mam dost a neviem zohnat viečka