Varenie

Dobré ráno a krásny deň všetkým !

frezia68 - fotkafrezia68, 12. júna 2010

Neviem,ako Vy,ale ja aspoň rok pred voľbami sa zaprisahám,že už voliť nepôjdem.Vžda ma odradí nejaká kauza,zneužívanie a či využívanie moci.....A tá predvolebná kampaň zasa sklamala,vzájomné osočovanie,obviňovanie.Keby peniaze vydané len na letáky,tlač,osobné listy od politikov do schránky ( ktoré aj tak končili hneď v koši na chodbe,aspoň u nás v bloku) išli pre ľudí poškodených povodňami.....keby.Ale dnes zasa voliť pôjdem,lebo chcem veriť mladým,ktorých minulosť nepoznačila.A radšej dajme hlas hoci Palimu,ako neúčasťou prihrať niektorej strane,ktorú by sme ´možná nevolili.A ešte Vám chcem povedať,že sa teším na MS vo futbale,možná bude dôvod vytešovať sa? Tak všetkým želám dobrý výber vo voľbách a krásny víkend v záhradkách,v prírode a či len tak doma :-)))

@zareaguj


Diskusia k téme

30 komentáre k článku
@frezia ja mám podobné pocity ako ty ešte včera som myslela,že nepôjdem voliť, ale ma to prešlo a už sa pomaly chystám, kým nie je tak teplo. Ale až mi to ani tento rok nevyjde, tak prisam bohu už nikdy viac. Ono tam totiž nie je ani z čoho veľmi vyberať??
A ešte Vám poviem jeden postreh.Vždy chodím ráno o 7,oo hod. a obyčajne som ta sama,alebo dvaja,traja.....už pár rokov,mne to tak vyhovuje,potom mám povinnosti iné.Ale dnes som bola desiata a trebalo čakať a za mnou vždy prichádzali......alebo kvôli horúčave,alebo záujem ?Veď predpokladá sa nízky záujem voličov,tak som zvedavá.
:-) ja to už mám za sebou a tiež som bola prekvapená, koľko ľudí tam bolo. Ale možno ľudia idú radšej ráno aby sa potom mohli venovať záhradke alebo oddychu. @frezia k tomu čo si napísala - so všetkým súhlasím, niet čo dodať
:-)))) mám pocit, že nás nespája len vareška a dobré jedlo, no i názory na dianie okolo nás, možno je to našou vekovou kategóriou a podobnými osudmi, hoci sme z rôznych oblastí Slovenska:-) Tiež ma vytáčali kampane,....volila som pre mlaď!
@aj ja zdezda máš moje sympatie, ale veď aj my sme ešte mlaď, raz to pekne povedal herec Kukura,že my sme "stredne mladá generácia". Ja so bola o 8 h. a tiež bolo kopec ľudí, ale samý dôchodca. Tí mladí akosi nemajú záujem.
:-) tinca, bývam v Petržke a o 8.30 tam stálo v šóre veľa mladých,ktorí už mali karimatky pod pazuchou, čo ma potešilo, snáď to ukážu aj výsledky volieb, krásny deň prajem tebe aj ostatným zodpovedným ľuďom na SVK:-))))))))
Aj ja Vám prajem krásný deň a tak isto si vždy hovorím, nepôjdem voliť a vždy ideme, tak ako dnes ráno. Vytiahlo ma teplo, inač chodíme poobede... :))) Nechám sa prekvapiť, ale verím dobrý výsledok.
Ja si nehovorím,že nepôjdem voliť, idem vždy s presvedčením,že môj hlas niekomu možno pomôže a inému zabráni k víťazstvu,hoci nie vždy sa mi to darí.My sme boli až o 20,45 a tiež sme čakali v rade,myslela som si,že komisia bude driemkať ako inokedy,ale nemali čas a tiež bolo dosť mladých,asi pochopili,že majú aj oni určitú moc ovplyvniť svoju budúcnosť.Myslím,že tentokrát bude národ čakať na výsledky hoci odhady už niečo naznačujú.
Jaj! Ved som zabudla, ze mate u vas volby. Lebo som vzdy pozadu za vami. Ked ja teraz pisem vy uz spite a rano behate po zahradkach alebo volbach a ja si este buvkam. (9 hod.rozdiel).
Tak vam prejem STASTNE VOLBY, aby vyhrali ti, ktorych si zelate mat vo vlade.
Veľmi správny názor, Frezia. Ja si už roky želám, aby sa nevyhadzovali peniaze na volebnú kampaň. Veď načo, furt sú tam tí istí a tých už poznáme ako starý peniaz. Nič, čo môžu povedať, alebo napísať, ma nepresvedčí, že zrazu bude z vlka baran. A ak napr. nové strany chcú kampaň, nech ju platia zo svojho a nie zo štátneho rozpočtu. Ten je určený na iné, nie na to, aby peniaze z neho slúžili na získavanie a udržanie papalášskych korýt. Odtiaľ by som žiadnej strane nedala ani floka, nech si budujú členskú základňu a vyberajú členské príspevky. Tie nech si potom míňajú na čo chcú. A som presvedčená, že na nezmyselné bilboardy by to nebolo. Voliť sme samozrejme boli, ako vždy hneď ráno a tiež tam bolo nezvyčajne veľa ľudí a hlavne konečne úplne nová volebná komisia, samí mladí ľudia.
@sovka aj v našej VK bolo 80 % mladých potešilo ma to. Vieš čo ma najviac rozčuľuje, že všeky strany čo získajú nad 3% dostanú euráče zo štátneho rozpočtu a za čo? Kto sa nás spýtal, že či s tým súhlasíme, nech dajú radšej vytopeným chudákom čo o všetko prišli,dôchodcom, postihnutým, do zdravotníctva éééj veru by toho bolo že kde...
Asi je tu jediné riešenie, založme si vlastnú stranu a všetky veci tu povedané si odhlasujeme v parlamente. Pokiaľ to dokážeme, v ďalšom volebnom období máme absolútnu väčšinu bez akejkoľvek kampane, lebo určite slovenský národ ešte má zdravý rozum.
Výborný nápad,alebo začať s petíciou,len dá sa cez internet?Viete koľko by sa ušetrilo?A mali by sme začať hneď,pokiaľ bude nová vláda prístupná.......a pridala by som tam hneď aj obmedzenie imunity poslancov,pokiaľ sa previnia,aby boli stíhaní,ako každý občan.Čo vás ešte trápi?
@sovka a frézia68 , dobré nápady, tiež som bola voliť napriek nechuti a názoru že nič nezmením , ale bola som prekvapená že to malo inú energiu bolo to iné ,také radostné , veľa mladých aj v komisii aj účasťou ,dajže Bože nech to už konečne chytí správnu iskru a správnych ľudí ,nech sa to zmení nielen na Slovensku ale aj vo svete, držme si palčeky a hlavne našim deťom a vnúčatám ... :))
Mne ani len nenapadlo, že by som nemala ísť voliť -ja to totiž považujem za svoju občiansku povinnosť - a okrem toho si myslím, že zmena našej krajine len prospeje!
Nooo, keď tak uvažujem, bola by cesta ako dosiahnuť svoje. Vypísať petíciu na referendum, aby strany neodstávali peniaze zo štátneho rozpočtu. Len neviem, koľko podpisov taká petícia musí mať, ale ak ich bude podľa zákona dosť, tak sa referendum vyhlásiť musí. Referendum je podľa mňa najlepší spôsob ako zistiť, čo si ľudia naozaj želajú. Napr. v takom Švajčiarsku sa referendami rozhoduje skoro o všetkom. Len neviem, či Slováci už na akúkoľvek nápravu nerezignovali, ale zobrať peniaze stranám - to by ich mohlo vyburcovať.
tak uz mate vysledky, budete mat vladu praviciarov - madarov, ktori sa budu snazit vytvorit velké Madarsko a znovu utlacat slovensky narod... Zatlacila som par slz a zelam vam vsetkym vela odvahy z dalekej Francie
@chorvatka ,je mi ľúto,že máš také informácie.Veď politickí štváči SMK vypadli,tí môžu štvať už len súkromne.A nik nás utláčať nebude,to je zasa vízia "najväčšieho Slováka SNS"p.Slotu,ktorý holduje nie len alkoholu a priamo v snemovni,ale neovláda ani spisovnú slovenčinu,nepozná autora našej hymny,ani dôsledne jej slova,ale rabovačky áno.A p.Orbán?Všetky naše strany spoločne odsúdili jeho činy,skutky,v tom sú zomknuté a budú brániť záujmy Slovenska.Snáď si nemyslíš opak?Štváči boli Csáky a Duray a tí už v parlamente nebudú.
no, som veľmi zvedavá ,ako to ich vládnutie dopadne,bojím sa iba jedného ,že keď si splnia svoj sen a dostanú sa na miesta ,kde by inak nemohli,či budú ešte hájiť aj záujmy občanov,ale veď čas ukáže a dúfam že moje obavy sa ukážu ,ako zbytočné,to že vypadli strany ,ako SMKa HZDS ma netrápi pán Csáky-nech si dá nové občianstvo a bude to vyriešené a pán Mečiar nech si zháňa dobrého advokáta...
@frezia , @emsen a vsetci rovnakozmyslajuci. Mam radost, ze som odhadla dobre situaciu i ked na Slovensku nezijem. Citam noviny - Pravdu a som informovana o politickej situacii. Zaujima ma to, lebo tam mam stale rodinu. Takze chvala za to, ze ti - narodu skodiaci - uz vo vlade nebudu. Super, mam radost. Prajem lepsie zajtrajsky celemu Slovensku, najma slusnym pracovitym ludom. Nemame tu srdiecka, abych nejake pridala.

Pridaj komentár do diskusie: