Rôzne

Čo dnes varíte? Február 2024

redakcia - fotkaredakcia, 1. februára 2024

Februárové pokračovanie obľúbenej diskusie. Inšpirujte sa navzájom aj tento mesiac, čo dobré varíte, pečiete, či na čom si pochutnávate.

@zareaguj


Diskusia k téme

kuko95
veľmi mám chuť sem niečo pridávať keď to založí "redakcia" buď haji alebo nejaký varechac..
kucharka
U nás bola včera teľacia panenka so zemiakmi na masle.
Mäso bolo len narýchlo opečené, posolené a pokorenené, zemiaky uvarené v osolenej vode, pomaslené a pokorenené. Jednoduché a chutné. Jediný problém, že trochu drahšie :-)


kucharka
Šalát bol so zelených a špenátových listov, uvarené zelené fazuľky a uhorka. Dresing bol z oliváča, soli a korenia, medu, horčice a citróna.
Mala som nachystanú aj redkvičku, ale zabudla som ju dať :-(


kucharka
Dezert bol "Eton mess" - jahody, šľahačka a kúsky merengue.
Obed bol trochu slávnostnejší, keďže u nás už vládne pred-karnevalová nálada :-))
Nabudúci víkend už bude karneval v plnom prúde, húfy ľudí, hudba … ufff… už počas týždňa začínajú aktivity, každý deň sa niečo deje.
My v piatok utekáme na hory :-))


kucharka
A na dnes je cheesecake, obyčajný a jednoduchý, akurát je navrchu pripálený cukor.
Cheesecake pred koncom pečenia posypem cukrom a dám na pár sekúnd pod gril.


redakcia
@kuko95 (4.2.2024 09:27)

Veď to nie je povinné :) Diskusia o varení, ktorú pred rokmi odštartovala @haji (ďakujeme a pozdravujeme) sa stala veľmi obľúbená medzi našimi používateľmi (tými, ktorí do nej prispievajú svojimi komentármi, ale aj tými, ktorí si ju radi „len“ čítajú).

Preto ju s dobrým úmyslom obnovujeme na začiatku nového mesiaca (ak tak neurobí niektorý náš používateľ), aby ste si aj naďalej mohli jednoducho vzájomne zdieľať svoje kulinárske výtvory a tipy.

Otvorenie novej diskusie na začiatku mesiaca je používateľsky prívetivejšie – staršie diskusie sú dlhé, obsahujú veľa komentárov, tak je to takto prehľadnejšie a praktickejšie.

Nikoho, samozrejme, nemôžeme nútiť pridávať komentáre do novej diskusie, tak ako nemôžeme nikoho nútiť zakladať nové diskusie, ale keďže by táto rubrika mnohým chýbala, robíme tak my, vnímame to ako dobrú službu pre všetkých našich prispievateľov a čitateľov. Aj preto je nám ľúto, že túto našu aktivitu vnímate negatívne.

Prajeme Vám i všetkým na Vareche príjemnú a pokojnú nedeľu.
kucharka
Včera som robila zapečené džulbastje , u nás už obľúbená stálica.
K tomu ryža a šalát.
Cibuľu som nakrájala na dlhšie pásiky, zemiaky nastrúhala na hrubom strúhadle a potom nechala fašírky na prudkom ohni opiecť, tak aby bol povrch zapečený a vo vnútri ešte nedopečené. Dodalo to jedlu a omáčke super chuť.
A na vrch som dala pár kopčekov kyslej smotany, čo mi zavadzala v chľadničke :-)

Odporúčam, je to dobrota!

 varecha.pravda.sk/recepty/zapecene-dzulbastije-fotorecept...





kucharka
Obdobie fašiangov a karnevalov sa u nás spája s "calçots". Sú to cibule, ktoré sa pred tým ako sa začínajú zaguľatovať, vyberú z hliny a potom sa tam zase zasadia. Cibule sú potom dlhé, tvarom sa podobajú na pór.
Najlepšie sú pečené na grile. Ja som ich robila dnes v rúre.
Najskôr sa trochu očistia….


kucharka
Potom sa polejú trochou oliváča a dajú na mriežku, do horúcej rúry. Keď sú mäkké a pekne opečené, sú hotové…


kucharka
Vrchné šupy sa opatrne stiahnu, ide to ľahko, calçots sa namáčajú do špeciálnej omáčky podobnej - romesco - a nadvihnú sa nad hlavu a strčia sa do úst, calçots sa pomaly ťahá von, šupa sa sťahuje a takto pomaly a neslušne sa jedia.
V reštaurácii vám k ním ponúkajú podbradník ! ☺️


kucharka
Dnes sme mali “popcorn chicken”
Momentálne je to naše naj jedlo, rodina si to žiada skoro každý týždeň.
Navarila som aj na zajtra, berie sa do obedárov :-))


kucharka
Dúfam, že si nikto krk nevykrúti - neviem prečo sa fotka dala bokom … 😜
zolik
Dnes bolo:
“Čiernohorský rezeň” podľa šéfkuchára Michal Šalamún, ale z kuracích pŕs
Cuketa opečená na olivovom oleji a obyčajné varené zemiaky
Je to rýchle jedlo, všetko hotové do času kým sa zemiaky uvaria. Do 30 minút docela efektné jedlo na stole.


violeta
Hej, to je 🤣
To bude tými improvizáciami, ale toto na foto je zohrievaná porcia, po uvarení až také husté nebolo a dala som viac jogurtu. Ja dávam koreniny opatrne, môj manžel by mi to nejedol, tak asi preto..😅
kucharka
A tak som si musela vynahradiť čas v kuchyni :-)) a v sobotu večer som začala s prípravou croissantov aby sme mali v nedeľu na raňajky.
Dopadli výborne.


kucharka
@farbuska (26.2.2024 12:09)

Nieje to náročné… len čas na to treba. Začala som v sobotu navečer ( vedela som, že budem doma ) a v nedeľu na raňajky boli ku káve. Rodina si teraz myslí, že to bude každú nedeľu :-)
finczi
Včerajší obed kuracia polievka, hranolky s marinovanými kuracími prsiami krájanými na kúsky s korením na ,,čínu". Ako dezert puding s piškótami.