Varenie

číslo receptu

ailuj82 - fotkaailuj82, 11. novembra 2010

chcela by som vedieť, kde nájdem očíslované recepty. Aj minule tu bol vraj 9000 recept,
len neviem ako na to redakcia prišla. Ďakujem.

@zareaguj


Diskusia k téme

redakcia
@Ailuj82 , netreba naozaj zakladať diskusie kvôli otázkam, ktoré môžeš zaslať do redakcie a všetko by sme ti vysvetlili. Náš systém nám to ráta a podľa toho vieme presne ktorý recept bol napríklad 9000-ci. Inak, pozri na hlavnej stránke na žlté slniečko, kde sa zobrazuje skutočné číslo pridaných receptov.
ailuj82
no ved ja som vedela, že to niekde je písané, ale hladala som malé čísla... :)
wevewe
ja si, naopak, myslim, ze je dobre, ze @ailuj82 na to zalozila diskusiu, aspon vieme aj my ostatni. mna ta otazka zaujala, ale nenapadlo ma spytat sa to.
tomas
Ono sú dve číslovania. Napr. toto je 962. diskusia, nájdete to v adrese tejto diskusie (hore v prehliadači) je na konci, že 962-forum... toto číslo značí poradové číslo diskusie (fórum). Pri receptoch je to podobné číslo, ale to sú poradové čísla VŠETKÝCH (aj nezverejnených) receptov, aké kedy boli pridané, vrátane vymazaných, nezverejnených, nedokončených - tie do počítadla na hlavnej stránke sa nerátajú. Číslo na hlavnej stránke sa týka LEN ZVEREJNENÝCH. A keď Sandra - @redakcia - napísala, ktorý recept je 9000-ci, tak to sa myslelo, že 9000-ci zverejnený recept. Toto je 9000-ci zverejnený recept:

 varecha.pravda.sk/recepty/goji-palacinky-fotorecept/10924...Číslieko v adrese je 10924-recept, to znamená, že tento recept bol 10924. v poradí, ktorý sa vyplnil. Ale zároveň bol 9000-ci, ktorý bol zverejnený. Prečo to tak je? a) mi vo Vareche občas niečo vymýšľame, opravujeme, dorábame funkcie a pritom to testujeme (a testovacími receptami míňame čísielka), tie recepty sa pochopiteľne nezverejňujú! b) veľa ľudí má nedopísané recepty, začnú písať, alebo pridajú omylom ten istý dva krát c) občas sú niektoré recepty nevhodné (napr. s nadávkami, alebo nejaká blbosť) a tie sa tiež nezverejnia. hviezdička na hlavnej stránke počíta iba zverejnené recepty, poradové číslo zverejneného receptu nie je nikde na stránke vidieť. Ale Varecha má aj tajný redakčný systém, kde sa dajú zverejňovať, vypínať, opravovať, prepisovať, mazať všeliake veci a napríklad sa dá cez to aj vyrátať 9000. zverejnený recept.
ailuj82
Ďakujem za podrobné vysvetlenie. Ja vám verím, že to bol 9000 recept, len ma zaujímalo kde to všetci vidia. Už to viem aj ja :)
ailuj82
tu ked pozerám diskusiu, hore v riadku s adresou www.varecha.pravda.... tak tam na konci je 962-forum....