Včerajšie obžerstvo

elekra - fotkaelekra, 15. mája 2011
Naši rodinní priatelia sa pred cca polrokom stali šťastní starí rodičia dvojičiek Nikolky a Vikinky. A včera nastal krásny , a pre maličké slečny, prvý významný deň. Deň krstu. Po slávnosti v kostole sme sa všetci zišli v ich dome a spoločne sme sa prešli do miestnej reštaurácie na sviatočný obed. Posedenie bolo príjemné, v krásnej novej reštaurácii na vidieku pri Bratislave a samozrejme s dobrým jedlom. Nechýbala slepačia polievka a hlavný chod. Dostatok alko a nealko nápojov ani nepripomínam. Vynikajúca káva a prekrásna gaštanová torta s marcipánovým potiahnutím. No a všetko to pokračovala zas u šťastných starých rodičoch, kde na nás čakal vynikajúci guláš, tvarohová a maková štrúdľa a na záver obložené misy. Ak bude život k dvojčatkám taký štedrý ako bol včera k nám štedrý jedálniček, tak ich čaká krásna a bohatá budúcnosť. Len škoda, že sa podvečer spustil dážď s búrkou a museli sme sa zo záhrady presťahovať pod strechu do domu. Želám Nikolke a Vikinke krásny, spokojný a šťastný život.
@zareaguj


Diskusia k článku

tizian1cat
nech sa im darí...a tebe, aby ta brusko nebolelo od tolkeho jedenia...:-)))
evas13
Krstiny ako sa patrí, so všetkým, čo k tomu patrí, so slávou pre dvojčatá a ich spokojný život.
vcelka
No a...? Toto je nejaká súkromná správa...?
marcy
zážitok veľký,nech rastú ako z vody :-)
havino
ano @vcelka , to je sukromná správa, hovorí sa tomu, zdieľať svoju radosť a spokojnosť s priateľmi tu na vareche
kuchticka
Presne tak, @havino. Ked je nam dobre a sme stastni tak sa radi podelime o svoje pocity s priatelmi. Rovnako sa postazujeme ked mame starost a trapenie. Ved sa nam ulavi, ked sa mozeme niekomu zverit. Tak budme k sebe srdecni a laskavi.
Mam vas rada VARECHACI. :-)))
vcelka
Ja si myslím, že aj na Vareche by sa mali ocitať príspevky, ktoré gastronomickú tému trošku rozoberajú, posúvajú ďalej. Nejaká gastronomická zaujímavosť z tých krstín, alebo aspoň príhoda, ako to písava @hubata... Arasidke, napriklad, sa blahoželalo a to je v poriadku, lebo to vyšlo "zdola". Veru nám nenapísala, že vážení, ja som mala rubínovú svadbu, tak sme sa najedli... :-)) V ďalšom príspevku - zážitku nám elekra píše, že chválabohu, už sa na druhý deň tak nenajedla. No to je skrátka sranda... Žeby sme tu začali rozoberať, kto kedy raňajkoval, obedoval, oslavoval meniny a ako sa mu to potom trávilo...
hortenzia51
hmmm...máš pravdu @vcielka...suhlas ím z tvojím komentárom..ale ešte nik nenapísal,, včera som bola hladná nemala som čo jesť.. z toho vypliva,že sa máme veľmi dobré
.... len prosim nepíšte :"""" nerozumiem tomu"" ako tu už bolo napísane.....
enss
A ja som zasa momentálne hrozne hladná a nemôžem jesť... Lebo som bola u zubára a ráno mi nechutilo.
elekra
@vcelka , nikto Ťa nenúti čítať moje zážitky. Vyberaj si len tie, čo Ťa uspokojujú a nie tie, čo Ťa rozčuľujú. Prajem Ti len samé gastronomicky zaujímavé príhody a hlavne veľa, veľa zdravia a spokojnosti.
evanaaa
Nuž, mám dojem, že zase sa niekomu niečo nepáči, pritom je tu veľa príspevkov, ktoré nemajú celkom gastronomický "tón", ale pobavia, sú to zážitky niekoho, tak prečo niečo niekomu vyčítať. Ak sa mi to nepáči, pomyslím si svoje, alebo idem o stránku ďalej. Pokiaľ to redakcii nevadí, snáď je to v pohode a určitú toleranciu sem dávaných zážitkov a diskusií nám povolí. Nik netvrdí, že by to všetkým malo byť po chuti, ale myslím si, že väčšine to nevadí.
Aj tak, ako to píše Elekra, nie je to povinné čítanie, ale ja som mu celkom rada. Aj to je kúsok z niečieho života.
jerica
Môj zážitok; pri pokladni ako som vykladala tovar pokladnička manipulovala s tovarom cez scener, prišiel na rad prášok "kysnuté cesto expres" nedalo mi a opýtala som sa pokladníčky (ináč bola veľmi milá) či pozná ten prášok,povedala som jej aby si ho vyskúšala že mám s tým dobrú skúsenosť,aby si pozrela varecha.sk mám tampridaný recept s tým práškom,viete čo povedala ? ja som zaregistrovaná na varecha.sk veľmi rada tam chodím hlavne čítam príspevky , aj to povedala že u nich doma v kuchyni je hlava manžel,ale na varechu nedá dopustiť lebo čítanie zážitkov a príbehov je to pre ňu relax,podotýkam bola to mladá žena ktorú som len náhodne oslovila tak z toho usudzujem @evanaaa máš pravdu,poznám "dievčatá" čo na varecha.sk nechodia za receptami ale za príspevkami,mala som česť sa baviť náhodou kde bolo povedané že na varecha.sk je dobré čítanie. Budem rada keď napíše pani s ktorou som pri polkladni prehodila pár slov o vereche.Nebolo času vykecávať napísla mi v rýchlosti na blok že je zaregistrovaná pod @sylvinka , pozdravujem keď to bude čítať:-))?!
svetlana9
moja reč - všetci sa snažíme vyberať zážitky, pri ktorých bolo prítomné aj jedlo, v akejkoľvek podobe. Niekedy keď čítam zážitky skôr obdivujem majstrovstvo, akým autorka zážitok podala. A ako sylvinka, aj ja otváram zážitky ako prvé. Veľa krát bývajú poučné, vtipné - ale hlavne sú zo života. Len nech ich tu je vždy viac a viac.....nemôžem sa dočkať.
julica
Súhlasím so včelkou, čítanie o vyprážaných korbáčoch nie je bohvieako zaujímavé, veď existujú emaily
sylvinka
Takže takto:chodím si sem hlavne po inšpiráciu čo každý deň variť,keď dochádza fantázia. Keďže s manželom pracujeme na smeny,varí ten,čo má čas.Priznávam,piecť neviem,to je doména môjho manžela.A zážitky a diskusie? No nech si o mne myslí,kto chce,čo chce,ale tie skutočne otváram ako prvé.Je to premňa relax,pobavenie a nie raz aj poučenie.Mimochodom @julica ,mňa bavili aj tie korbáčiky.Veď ťa nikto nenúti to čítať.@jerica ,ďakujem pekne za pozdrav a prosím o odpoveď pri jednom tvojom recepte. TOPlist