Vajcia, ako neriadená bomba, zásah bol...

zdezda - fotkazdezda, 14. júna 2010
Ahojte varecháčky a varecháci, dlho (8 hodín) som otáľala, či mám tento môj dnešný zážitok zverejniť. Bála som sa, že si pokazím u vás tzv. renomé, no ale už sa nebojím, lebo s odstupom času sa nad touto nevalnou príhodou už aj my v rodine smejeme a keďže viem, že vy ste super ľudia, tak sa mi nebudete vysmievať, ale sa z chuti zasmejete.
Varila som zemiakovú omáčku na kyslo, no a keď pridám do nej zátrepku, kvôli manželovi do nej hodím aj spišské párky a o 10 min. vypnem plyn. Napapali sme sa, mozog sa nám pomaly odkrvoval, no ja som ešte vyštartovala od telky a dcére, ktorá už nemá rada údeniny a mala čochvíľa prísť zo školy, som dala variť 2 vajíčka na tvrdo. Opäť som sa pridala k pozeraniu telky s tým, že som aj môjho drahého informovala, že o 7 min. budú uvarené vajíčka. Odpovedal, že O.K. No a potom sa to stalo!
Jednoducho sme zaspali. No nebol to chvála Bohu až taký hlboký spánok ( máme dohromady 105 rokov:-))) , no stačil na to, aby sa vodička vyparila a vajcia vybuchli na všetky svetové strany i na plafón bol zásah, a riadny!!! Hrnček je očmudený, odložila som si ho ako "varovný prst" :-))))))
@zareaguj


Diskusia k článku

19 komentáre k článku
chi chi,zdezda to sa stava...už som počula aj take, že dali varit vajcia ale nezapli,takže potom lupali surove :-)) a mne zase zhorelo maslo (ale to som bola ešte -nasť ročná) dala som si rozpustit maslo na parene buchty a odišla som do obyvačky telefonovat s kamoškou (nevyhoda pevnej linky ) az po dlhych minutach kecania som si všimla nejaky odraz svetla (plamene) na otapetovanej stene...švacla som telefon a bežala ,no a čo som urobila? uhadli ste ...strčila som to do umyvadla a pustila na to vodu:-)) plamen vytriskol az po strop a všetko vratane linky a steny zostalo čierne ..a doteraz som rada ze som neprišla o vlasy,mihalnice a ine ochlpenie..alebo nedajbože o tvár..no naši ma nepochvalili ked sa vratili a ja som zostala hladná...chvala bohu že teraz sa da varit s mobilom na uchu :-))
@egre ška niečo podobné urobil môj bráško, keď mal asi 10, bol sám doma a robil si lupienky, jasne že na ne zabudol a tak isto potom rýchlo strčil horiaci hrniec pod vodu:))) jemu sa chvalabohu nič nestalo, ale kuchyňu museli naši maľovať:)))) no a ja som to tu už spomínala, ako mi zhorel hrniec s fazuľou, lebo som tiež zaspala:)))))))
Mne sa teraz nedavno daco podobne stalo a do teraz neviem preco sme nezhoreli prisiel som neskoro v noci unaveny dal som dusit ryzu bez rozmyslania.Zaspal som a zobudil okolo piatej rano na smrad a dym.
Nastasie bol to novy pevny hrniec bez ziadneho plastiku vhodny aj na pecenie v trube .
Cele to bolo zerave tak som to vyniesol von do zahrady a nechal na kameni odokryte taky cierny dymiaci uhol.
Na druhy den som to isiel zobrat , skoda hrnca zide sa v garazi.
Na moj uplny sok , dakto to ? neviem aky zver musel byt strasne hladny to vsetko zozral.Hrniec to vydrzal a pouziva sa...
A znova sa usmievam :-) Niekedy pred pol rokom som vyhútala jedno nové pečené jedlo , ktoré tu nebudem popisovať, lebo pri najbližšom pečení ho sem chcem uverejniť spolu s fotkou, tento môj výmysel sa hneď ujal /hlavne u vnúčika a nevesty/ . Zobrala som vnúčika zo škôlky a cestou sme sa išli hrať na ihrisko pred činžák. Býva tradíciou, že keď si rodičia prídu zobrať potomka tak vždy nachystám niečo dobré na večeru. Jasné, že to nebolo inak a tak môj mužík dostal za úlohu pripraviť suroviny a mladomanželka tú fajnotu už len spracuje a šupne do rúry. Adoptívny starký ma vystriedal a ja som letela variť. Ja šikovnica som hneď po príchode vrhla na elektrickú rúru vylovila plech a zapla predhriatie na 180 stupňov ..zamiešala vykydla na plech tú dobrotu a šup zaklopila dvierka nastavila časovač. Všetko klapalo veď ako ináč ? Vnúča zatrieskalo na dvere usadilo sa pred rozprávku a čakalo na večeru. Zrazu nejaký divný zápach a začala pátracia akcia :-D voľade isto horia káble !! Ale kde, keď celá inštalácia je prerobená ? To už zvonili rodičia a smrad bol čoraz viac silnejší a silnejší ! Okná dokorán a príčina neznáma hm..ale dievčatá príčina sa musí vyriešiť vždy ! Nuž, stará mama zabudla na dne rúry plastovú nádobu na potraviny , ktorá sa celkom roztopila a smrdela , smrdelaaaa !! Už dávno som si tak nevynadala, lebo tie smutné tváre a ľútosť za tým načo sa tak tešili ma strašia dodnes. No takže záchranou od hladu sa stala kelová polievka, ktorej som klasicky mala navarené za šesť litrový hrniec :-) Tak toto sa mi už určite nikdy nestane !!
@jezibabka tak to vieš, že nie, ale odvtedy sa dám na štyri, keď idem zapnúť rúru. Nevesta sa čudovala, že čo robila tá plastová nádoba /neskôr plastová placka/ na takom nezvyčajnom mieste, ale ja vďaka tomu, že som tam nakúpila "poriadne" hrnce sa v tom jednoizbáku neviem vpratať nikde :-D ono keď sa niekto pýta čo mi má kúpiť k nejakému sviatku tak už jedine kvalitnú voňavku, lebo tá sa ozaj jediná zmestí :-D
Nuž moje milé a úprimné Vareškárky,uroboli ste mi dobrú náladu,lebo pri mojej obrazotvornosti som si každý malér predstavila.Ale aj keď v čase skutku je to priam "na porazenie",tak s odstupom času už len zábavná historka.A hlavné je všetko prežiť v zdraví,čo sa všetkým aj podarilo.@ zdezda,ani si tak dlho nerozmýšľaľa,mne by to asi trvalo dlhšie,aby som sa s chuti zasmiala,ale máš tu kamošky s pochopením a tiež humorné,takže dobre je to dať "na papier".A darmo hľadám v pamäti,čím by som tu prispela,okrem toho,že som rozvarila slivkové gombóce ,nemám nič ( ale to bola moja prvotina vo varení ).No starnem a sľubujem v prípade podobného zážitku,že budete prví,kto sa to dozvie.Lebo to,že som sa vymkla a kľúče z vnútra ostali,kým ja vonku v halenke a vonku mráz,to nie je o varení.Až dobrí susedia pomohli s rebríkom a mladý športovec akosi za pomoci iných vyliezol(lebo aj dlhý rebrík bol krátky),rozbil sklo balkónových dverí-ešte že len spodné a menšie a šou na ulici končila dobroprajnou radou jedného vtipálka:Najprv hľadaj šperky,veď máš čas.....
Milá zdezda, tak si predstav, keby sa toto stalo u vás o druhej v noci?
U nás sa to stalo, keď sa u muža začala prejavovať jeho choroba. Vtedy sme ešte ani netušili, že taká existuje. O duhej v noci, keď všetci ostatní spali, dal variť šesť vajíčok a išiel si späť ľahnúť do postele. To si mala vidieť, čo sa u nás potom dialo! Streľba, dym
a my sme netušili, čo sa deje! Našťastie tie vajíčka strieľajú, lebo ináč by sme sa možno aj podusili. A do rána boli všetky okná dokorán, hoci vonku bolo mínus 15 stupňov.
Ahoj Zdezda, môžem Ťa uistiť, že vo varení vajíčok a následné pozabudnutie/zaspatie/, nie si sama. Tiež som raz takto varila vajcia, len som mala to šťastie, že mi nepraskli, no ale ten smrad, hrozné. Pod čiernu zem by som sa najradšej prepadla od hamby. Stáva sa to veru, stáva. ale aby sa nestali horšie veci, ako toto.
ahojte varecháčky s rumencom na líci priznávam pripečenú rukavicu s pred 2 týždňov, takže tiež pred pečením na kolená aby sme nesmrdeli a vnučky už vo dverách sa pýtali čo dobré si piekla a ja škoricu s vanilkou aby to prebralo , ale nepodarilo sa , tá skleroza ... :))
Nuž moja, ja ťa kritizovať určite nebudem, lebo ja som pripálila aj plienky, ako som už písala v zážitku. A ako osprostievam na staré kolená sa mi už dva razy stalo, že som platničku na keramickom sporáku nevypla, ale zapla namiesto nej inú (prázdnu) a ešte po pol hodine som sa čudovala, čo tá polievky tak rozváňa, veď už je vypnutá. Že nie je som zistila až keď som ju išla naberať. Tak už len dúfam, že nepodpálim dom.
Veru aj mne sa stalo, ze mi v kastrolku prihorela voda !!!! Ale to bolo kedysy pred 40.rokmi na ubytovni a celé poschodie nacuchlo od tych spalenych bakelitovych uch. Nastastie z toho nebol poziar. No a od tej doby si davam casovac a vypnem elektrinu, len co zazvoni. S vekom a hluchotou asi budem musiet davat dva ci tri. A vy ?
@zdezda tak sa mi dnes tiež zadarilo:( dala som variť ryžu a odbehla do obchodu len 50m od nás:( hádaj čo z nej ostalo po debatke zo susedkami:))))))))))))))))))))))))) BINGOOOOOO!!!!! vyhodila som ju:))) teda komu chutí blatová, tak by si pošmakoval, ale pre mňa je to BRRRRR!!!!
Každému sa niečo stáva.... Asi dva týždne dozadu som aj ja dávala mäso do trúby, ked´som po krátkom čase zacítila smrad a nevedela som ,čo to je. Pardon, mäso ešte nie, len som rúru rozohrievala. Ten smrad bolzvláštny, kedˇsom sa podívala dnu, bola tam nejaká biela hmota na kope, rýchlo som ju zoškrabla, no ani Sh. Holmes by nevydedukoval, čo to bolo. A ani ja doteraz neviem, možno niekedy zistím, čo mi chýba.
Nádherne som sa zabavila,nie som škodoradostná,ale som si spomenula na moje "katastrofy" a tých bolo neúrekom.A čo je horšie ešte stále občas je.Viete ako sa teším na nový hrniec alebo kastról?Len teraz sú trošku drahé ale našťastie tie " titanové" aj viac vydržia.

Pridaj komentár k článku:TOPlist