Pudingový zákusok
Pudingový zákusok

Pudingový krémeš videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 12. januára 2021
Pudingový krémeš (videorecept)
Foto: cesminaz

Výborný a veľmi jednoduchý krémeš, na ktorý pláty cesta nemusíte piecť zvlášť a nemáte ani problém s krájaním po upečení :-) Tento krémeš zvládne jednoducho každý!
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/2020/12/pudingovy-kremes.html?m=1

30 minút
na 190 °C

Videopostup

Suroviny

2 bal.
Na krém:
1,5 l
3 bal. (v prášku)
4 PL
2 dcl
2 ks
100 g
1 bal.
Na potretie:
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Najprv si pripravíme náš krém... Do hrnca dáme mlieko, všetky pudingy, múku a dobre to rozmiešame. Následne za stáleho miešania uvaríme z toho akoby klasický puding, do ktorého pred koncom varenia pridáme kryštálový a vanilkový cukor. Hotový puding za stáleho / častého miešania necháme trochu ochladiť.

 2. 2

  Do ešte teplého pudingu zamiešame žĺtky a napokon pridáme aj maslo, s ktorým krém miešame pomaly dovtedy, kým sa v ňom nerozpustí.

 3. 3

  1 lístkové cesto vyvaľkáme na trošku väčšie, než veľkosť plechu - to pôjde na spodok. Môj je 35x25 cm. Ja som použila už vyvaľkané chladené lístkové cesto, ale je to celkom na vás :-) Druhé cesto vyvaľkáme len presne na veľkosť plechu.

 4. 4

  Plech vyložíme papierom a väčšie cesto položíme tak, aby vyšlo aj na okraje plechu. Následne naň rovnomerne rozotrieme krém a zakryjeme druhým cestom.

 5. 5

  Teraz si jedným tenkým nožom za pomoci teplej vody krémeš už pred pečením vopred pokrájame na kocky :-) Krájame opatrne, ale troška rýchlejšie a nožík si zakaždým namáčame do teplej vody v pohári. (Presnú predstavu o krájaní získate vo videu.)

 6. 6

  Nakoniec potrieme vrch rozšlahaným vajcom a dáme piecť do rúry, ktorú sme si už vopred rozohriali na 190 °C na 30 minút.

 7. 7

  Upečený krémeš necháme poriadne vychladnúť. Po vychladnutí ho pokrájame ostrým mokrým nožom presne po zárezoch, ktoré sa pri pečení vytvorili :-)

  Pudingový krémeš (videorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Krémeš môžete bez akéhokoľvek čakania IHNEĎ jesť, stačí len posypať cukrom alebo poliať vrch čokoládou ;-D Prajem dobrú chuť!

 9. 9

  Lepšiu predstavu o celom postupe nájdete v mojom videu :-) Ďalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu Cesminazuenal.blogspot.com alebo na YOUTUBE.

Recept je zaradený do kategórií:
Dezerty, Na sladko, Zákusky, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Velké děkuji, že si vložila svůj receptík aj na Varechu! Potěšila jsi mě, milá Cesmínko! Jak vyrazím do ulic, pořídím lístkové těsto a dám si premiéru. Nejspíš to bude prudce jedlé a nebezpečné hmm Pokušení Svatého Františka to bude haha Hezký den!