Zubáč na cuketke fotorecept

enerrgizer - fotkaenerrgizer, 1. júla 2012

...mám šikovného syna, ktorý je veľmi dobrý rybár, takže nemám problém s čerstvými rybkami. Zubáča som teraz pripravil na cuketovej podstieľke s čiernym korením Zobraziť celý popis...mám šikovného syna, ktorý je veľmi dobrý rybár, takže nemám problém s čerstvými rybkami. Zubáča som teraz pripravil na cuketovej podstieľke s čiernym korením a opečenou hlivou...

4-5
porcie
25 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Postup

 1. 1

  ...zubáča som očistil, rozporcoval a osušil papierovou utierkou. Dochutil som ho čerstvo mletým korením a soľou...

  Zubáč na cuketke (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  ...kúsky ryby som opiekol na olivovom oleji a potom som ich odložil do tepla...

  Zubáč na cuketke (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  ...na panvicu som dal hlavičky hlivy a opekal som ich do zlatista, tiež som ich dochutil soľou a čerstvo mletým korením...

  Zubáč na cuketke (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  ...potom som ich dal bokom a orestoval som na hrubo nakrájanú cuketku, netreba zabudnúť dochutiť čerstvo mletým korením a soľou. Po minútke, dvoch som pridal sladkú smotanu a keď sa zredukovala (194sek.) tak som odstavil a potom som pridal lyžicu pesta z medvedieho cesnaku...

  Zubáč na cuketke (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  ...na tanier som naložil smotanovú cuketku, opečenú rybku a hlavičky hlivy. Čerstvá bagetka a pohár suchého bieleho je ideálna príloha...dobrú chuť :)

  Zubáč na cuketke (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

evusik
výborné, niet čo dodať.... gratulujem k takému šikovnému synovi :-)
tinca
lákavé ľahké jedlo a zubáč patrí k mojim obľúbeným,ale čerstvo ulovený nemá chybu
eva53
perfektné letné jedlo, ešte keby bol zdatný rybár v rodine :-)
marcy
jóóóój to nemá chybu,skvelé jedlo .....mňam :o)
danielas
Zdravé a chutné. Myslím,že obaja ste šikovní a dobre sa dopľňate :-)
micanela
mnaaam - dajte tip pre niekoho, kto nema sikovneho syna a ryby kupuje len mrazene. Co s nimi aby to nebola len vodovita zmes?
2010
@enerrgizer , ani komentar netreba super recept :) @micanela tu je viac rybarov na Vareche ktory poradia viac ohladom mrazenych ryb, ja viem z vlastnej skusenosti ze nie vsetky ryby znasaju mrazenie v poriadku a daktore sa zmenia na blato, ale daktore su po rozmrazeni ako keby boli cerstve.
rybarkuchar
@micanela moja skúsenosť s mrazenými rybami: najviac sa čerstvej rybe, po rozmrazení, podobá ryba zmrazená v celku, prípadne filet. Najhoršie sú takzvané filé - je to lisovaný odpad z morských rýb. Žiadna výhra nie je pangasius. Pozri si u každej ryby dátum zmrazenia, ak je starší ako dva mesiace, rybu pre istotu nekupuj. Zamrazenú rybu rozmrazuj pomaly - nie v mikrovlnke. Po rozmrazení ju dobre vysuš utierkou - ale naozaj dobre. Ak kúpiš kaprovitú rybu (kapor, amur, karas ...) namoč ich pre istotu na hodinku, dve do mlieka. Ak máš rybu s kožou - nasoľ ju, nechaj postáť 10 - 20 minút dobre opláchni a vysuš. Je ešte pár fínt – ale tie závisia od druhu ryby. Suma sumárum – rozmrazuj pomaly a poriadne vysuš. Ak sa Ti aj potom rozpadne tak chyba je niekde inde.
irenaw
vyzerá to výborne, musím počkať, až mi rybár uloví zubáča :)
3sandra3
nádhera...krásne pripravené a to musí byť ohromne chutné....tiež odporúčam to Metro na čerstvé ryby...
danda3
Hľadala som nejaký šikovný recept na zubáča a tento ma zaujal najviac a neľutujem, ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása. Odporúčam, jedinú zmenu, ktorú som urobila, bola, že som rybu opražila na prepustenom masle. Manžel hovorí, že si naloží len trochu, nakoniec si dokladal dvakrát.
1x haji