Zemiakovo-kapustový šalát

motyka - bez fotkymotyka, 28. mája 2013

Recept som dostala od mamky jednej mojej kamarátky. Nie je náročný na prípravu ani veľmi na suroviny a je pritom dobrý a v našej rodine obľúbený. Väčšinou ho pripravujem na menšie oslavy v rodine, ako doplnok k studenej mise.

8-10
porcií
25 minút
príprava

Suroviny

1 kg
0,7 fľaša
4 - 5 ks
2 ks
0,3 l
0,2 l
0,3 l
1 nemusí byť
1 PL
1 čl
0,3 kg (alebo šunka)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Pripravíme si väčšiu misu - najlepšie vandlík. Sterilizovanú kapustu necháme odkvapkať cez sitko a potom porežeme na menšie kúsky. Uvarené a olúpané zemiaky pokrájame krájačom na šalát, vajíčka - krájačom na vajíčka.Cibuľu a pôr / nemusí byť/ porežeme na drobno. Chvíľku orestujeme na panvici, na trošičke masla a necháme vychladnúť. Všetky ostatné suroviny pridáme k zemiakom , dobre premiešame, pridáme tatarskú omáčku, sladkú smotanu, vegetu a čierne korenie. Dobré premiešame. Pokiaľ je šalát veľmi hustý /suchý/ pridáme ešte buď tatarskú, alebo môžme pridať jogurt, alebo kyslú smotanu, alebo sladkú smotanu. / Záleží aká kyslá bola kapusta/. Tu sme nepoužili mäkkú salámu.

  2. 2

    Šalát môžme vylepšiť pridaním salámy, ktorú sme porezali na malé kúsky. Pridáme do šalátu. Konzumujeme buď samostatne s chlebom alebo pečivom - na studenú večeru, alebo ako doplnok na slávnostnejší obed k studenej mise. Šalát necháme odležať v chladničke aspoň 1 hodinu.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Nereagujem na recept ale na komentár k môjmu nápadu proti komárom. Komentáre si nájdeš pod všetkými návodmi, nezobrazujú sa pod jednotlivými návodmi. Včera som Ti tam odpisovala.
1x motyka
mijaita , najprv vyskúšaj a potom kritizuj