Zeleninová omeleta na odľahčenie fotorecept

sracz - fotkasracz, 30. novembra 2016
Zeleninová omeleta na odľahčenie (fotorecept)
Foto: sracz

Pochutnať si zeleninových, hoci aj vegetariánskych jedlách mi nerobí žiadne problémy. Týmto rcp z knihy „Eat to Live“ od Joel Fuhrman, M. D. „Little, Brown & Comp., January 2011“, str. 282, som sa pokúsil hlbšie votrieť do priazne mojej lepšej ½. Pripojil sam sa s ňou do permanentne sa opakujúcej akcie „IDEME CHUDNÚŤ“! Neviem ešte, aký bude výsledok, ale aspoň si na vlastnej chabej telesnej konštrukcii vyskúšam nielen nové chúťky, ale aj chute. Huby, v bársakej kombinácii, máme totiž radi obaja.

2÷4
porcie
12÷15 minút
príprava
12÷15 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 PL
1 ks
1 ks (alebo červená stredná)
250 - 333 g (alebo iné čerstvé hlavičky húb)
2 - 3 ks
250 - 333 ml (¼ KL sušená)
4 ks
podľa chuti
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  prehľad základnej zostavy potrebných ingrediencií,

  Zeleninová omeleta na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  najdlhšie trvajúcu časť prípravy tejto omelet, predstavuje pokrájanie zeleniny a čerstvých húb (zo shiitake som použil len klobúčiky a nožičky som nechal vysušiť do zemiakovej polievky).

  Zeleninová omeleta na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  už v úvode spomínanú knihu s uvedeným titulom, sme prikúpili v rámci „rozhadzovania dineros“ za 4 knihy Stier Larsson_a: „Dievča s tetovaním draka“, … a odfotil som ich aj s novou maľbou našej šikovnej švagrinky v pozadí.

  Zeleninová omeleta na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  jemne olejom vytrieť dno širokej panvice. 12÷15´ , pri Ø teplote, na nej orestuj na úhľadné kúsky pokrájané shiitake huby (ale ja si toto jedlo dokážem živo predstaviť s bársakou hubou zo slovenských lúk, strání či lesov: hríby, kozáky, pôvabnicu dvojfarebnú i fialovú, …, hlívy, šampiňóny, či podpinky), červenú cibuľu (môžete ju nahradiť zväzkom mladej cibuľky aj s „pierkami“), papriku (mne sa ju podarilo kúpiť v zelenočervenom prevedení) a paradajky, tak aby zmäkli, ale ostali jemne chrumkavé (crunchi);

  Zeleninová omeleta na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  v pomocnej miske rozšľahaj vajíčka, potom do nich vmiešaj čo najviac pokrájaných lístočkov čerstvej bazaličky voňavej, rovnomerne ich porozlievaj po orestovanej zelenine a nechaj aby sa na menej ako ½ teplote „zrazili“

  Zeleninová omeleta na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  asi po 7´, pri krúživom potriasaní, sa omeleta ľahko pohybuje po panvici, ak nie, jemne ju uvoľni kuchyňskou lopatkou, alebo podberačkou, nadhodením ju otoč a opeč aj na druhej strane (na obratné otočenie omelety to chce odvahu a zvládnutie „finty“, ale ide to)

  Zeleninová omeleta na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  rozlož na taniere, posyp čerstvo mletým čiernym korením, ozdob lístočkami bazaličky voňavej, alebo petržlenovej vňate a dobrú chuť aj Vám! My sme ju jedli iba tak „na čisto“, kto chce môže prikusovať „burkovčiak“ domáceho chlebíka, alebo pečivo.

  Zeleninová omeleta na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Tak to musi byt dobrota. Žeľeninka, huby , vajco no mušim ci povedzic, bars dobre ši to vydumal ;-)