Pečené kurča so zemiakmi
Pečené kurča so zemiakmi

Zapečené zemiaky s jablkom a kuracími krídlami fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 6. decembra 2018
Zapečené zemiaky s jablkom a kuracími krídlami (fotorecept)
Foto: cesminaz

Rýchly a veľmi chutný obed alebo večera :-)

30 minút
príprava
60 minút
na 190 °C

Suroviny

cca 2 kg
2 ks
1 kg
2-3 ks
5-6 strúčikov
1,5 KL
1 KL
1 dl
Okrem toho:
trocha

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Potrebujeme cca 2 kg zemiakov, 2 väčšie zelenšie jablká - tie sú kyselkavejšie, 3 stredne veľké cibule, 5-6 strúčikov cesnaku a kuracie krídla, poprípade iné kuracie mäso. Všetku zeleninu očistíme spolu s jablkami. Zemiaky prerežeme pozdĺž na štvrťky a tie pokrájame ešte na 3-4 časti, záleží od veľkosti zemiaku. Tak isto k nim pokrájame aj jablká. Cibuľu na mesiačiky a cesnak na drobno. Všetko dáme do jednej misky, pridáme olej, cca 1,5 kl soli, korenie a dobre premiešame. Krídla som trochu premiešala s olejom, potom osolila, dala mleté korenie a trochu Cayenne.

  Zapečené zemiaky s jablkom a kuracími krídlami (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Zemiaky rovnomerne rozložíme na plech a medzi to hore-dole vložíme mäso. Krídla som ešte zvrchu natrela cesnakovým jogurtom a posypala oreganom. Ale inak čo sa týka ochutenia mäsa, si kľudne môžete zvoliť vlastné bylinky/koreniny :-) Takto šupneme pekáč do rúry, ktorú sme si už dopredu rozohriali na 190 °C a pečieme odokryté 1 h.

  Zapečené zemiaky s jablkom a kuracími krídlami (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Hotové :-)

  Zapečené zemiaky s jablkom a kuracími krídlami (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Zemiaky v takejto kombinácii chutia výborne :-) Nielen cibuľa a cesnak, ale najmä tie jablká tomu celému dajú prekvapujúco výbornú chuť :-) Kľudne si takéto zemiaky môžte pripraviť bez toho mäsa, len ako prílohu k čomukoľvek :-) Dobrú chuť.

  Zapečené zemiaky s jablkom a kuracími krídlami (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

7 komentárov k receptu
@Cesminaz - Ty si vynaliezavé žieňa. Jablká občas robím na masle, ako samostatnú prílohu. Takto so zemiakmi ma to nikdy nenapadlo. Musí to byť skutočne fajné. Najmä mladí ma budú chváliť. Recept výborný. Pripravíš suroviny a už len občas dozrieš. Určite vyskúšam.

Pridaj komentár k receptu: