Kysnuté koláče
Kysnuté koláče

Výborné koláče z kysnutého zemiakového cesta videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 7. októbra 2023

Fantastické koláče z neobyčajného kysnutého cesta. Cesto je jemné a mäkké ako vata!!! Nepotrebujete ani zuby ;-) Plnku si môže zvoliť každý podľa Zobraziť celý popisFantastické koláče z neobyčajného kysnutého cesta. Cesto je jemné a mäkké ako vata!!! Nepotrebujete ani zuby ;-) Plnku si môže zvoliť každý podľa chuti. Určite vyskúšajte, rodinka sa poteší.
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/2023/10/uzasne-sladke-pecivo-z-jemneho.html

16 ks
porcií
25 minút
na 180 °C
Výborné koláče z kysnutého zemiakového cesta (videorecept)
Foto: cesminaz

Suroviny

Cesto:
800 g
200 g
200 g
200 ml
cca 300 ml
100 ml
3 ks (cca 400 g už očistených zemiakov)
42 g
1 PL
1 KL
Plnka:
500 g
200 ml
3 PL
2 bal.
Na potretie:
kúsok
Postup

 1. 1

  Ako prvé si uvaríme zemiaky, ktoré potom popučíme a necháme vychladnúť. Keď zemiaky vychladli, z udaných surovín zamiesime mäkké cesto, ktoré sa už začína oddeľovať od misky. Cesto len poprášime múkou, upravíme do bochníka a necháme 1 hodinu kysnúť.

 2. 2

  Kým cesto kysne si môžeme pripraviť plnku podľa chuti. Ja som urobila tvarohovú a deti chceli aj zopár kúskov s lekvárom. Kľudne môžete dať aj makovú alebo orechovú plnku.

 3. 3

  Keď cesto nakyslo, rozdelíme ho na 2 časti a upravíme ich do okrúhleho tvaru. Cesto vyvaľkáme a rozdelíme na 8 trojuholníkov. Na každý dáme dostatok plnky a zľahka skrútime do tvaru rožka.

 4. 4

  Pečivo kladieme na plech s papierom na pečenie a vrch natrieme olejom. Koláče bez podkysnutia pečieme vo vopred rozohriatej rúre na 180 °C cca 25 minút. Ešte horúce koláče môžeme povrchu potrieť maslom.

 5. 5

  Koláče sú úžasne mäkučké a cesto ľahučké. Nepotrebujete ani zuby :) Chuťovo sú tiež fantastické nech už ich naplníte hocijakou plnkou. Prajem dobrú chuť !

  Výborné koláče z kysnutého zemiakového cesta (videorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube

  Výborné koláče z kysnutého zemiakového cesta (videorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu