Výborné kokosky

paveljrk - fotkapaveljrk, 13. septembra 2010

Recept som získal z ruky do ruky,takže sa už nevie kto ho robil ako prvý.Je to suché pečivo a v našej rodine sa robí vždy,keď sa cestuje,alebo na sviatky.dlho sa dá skladovať.Na vzhľad nie je nijako príťažlivé,no chutia výborne.

20 minút
príprava

Suroviny

2  hrnčeky
2  hrnčeky
2  hrnčeky
2  hrnčeky
1  hrnček
1  hrnček
3  ks
 celý
2  lyžice
1 1/2  lyžičky
1/2  lyžičky
1/2  dcl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Všetko v miske zmiešať a zo zmesi tvarujeme guľky vo veľkosti čerešne.Na plech ukladáme ďalej od seba,lebo guľky sa roztečú na malé koláčiky.S plechu dáme dole až po vychladnutí.Pečieme na papieri na pečenie pri teplote 150°C cca 10minút.

Diskusia k receptu

14 komentárov k receptu
Na kokosky, tie snehové, som zanevrela. Nikdy s nimi nie som spokojná. Tak vyskúšam tieto, to dúfam zvládnem bez problémov. Už sú v KK.
Tá kokosová múka je strúhaný kokos ? Aj mne sa páči recept a to, čo do guliek ide, mám rada, tak si ho značím. A zdá sa ozaj jednoduchá príprava, všetko zmiešať. Dobrá maškrta.
ukladám si , môžu byť dobručké ... u nás stále musí byť niečo sladké na zahryznutie ... vyskúšam čo najskôr :)
odporučam vločky, kokos a orechy nasucho opražiť, vychladiť a tak pridať. už roky to tak robim a pečivo nadherne vonia, tešim sa na vianoce, aj Vy ?
Už sú hotové, krásne voňajú a sú naozaj chutné ... ja som robila guľky ako orechy a piekla na 200 st. 10 min. sú pekné hnedasté
Prepáčte mi,no nejako mi čas nedovolil vracať sa späť k tomuto receptu.Som rád,že výsledok chutí.Na vzhľad nič moc pre oko,no vôňa a chuť to vynahradí.Ďakujem za to,že ste spokojný.
Nemám odskúšané,no vo formičkách by boli hrubé a pri pečení by sa vysúšali a to by už nebolo ono.Treba to odskúšať na pár kúskoch.

Pridaj komentár k receptu: