Vlašský šalát

miskalka1 - fotkamiskalka1, 13. októbra 2012
Vlašský šalát
Foto: miskalka1

Veľmi jednoduchý a chutný šalátik.

30 minút
príprava

Suroviny

40 dkg
2 ks
2 ks
1 ks
2 lyžice
2 lyžice
1 lyžica
2 lyžičky
1 lyžica
1 lyžica

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Ja som robila šalátik z dvoch dávok, nakoľko som ho pripravovala na oslavu ku švagrinke a tam nás je vždy veľa :) Takže salámu si nakrájame na tenké malé pásiky. Pridáme nakrájanú cibuľu, uhorky (množstvo som napísala od oka, ja dávam uhoriek podľa chuti, niekedy viac niekedy menej, a dávam zavárané) a konzervu kukurice, premiešame.

  Vlašský šalát - obrázok 1
 2. 2

  Olej, horčicu, ocot, cukor, worčestersku omáčku a kečup dáme prevariť...

  Vlašský šalát - obrázok 2
 3. 3

  ...a zmiešame so šalátom.

  Vlašský šalát - obrázok 3
 4. 4

  Potom pridáme majolénku. V originál recepte je jeden malý pohár na jednu dávku. Stačí však dať iba polovicu z toho pohára. A keďže ja majolku, majonézu a tatárku vôbec nepoužívam, dala som do šalátu biele jogurty. Môžete tiež použiť kyslú smotanu.

  Vlašský šalát - obrázok 4
 5. 5

  Za nie veľmi upravenú konečnú a titulnú fotku sa ospravedlňujem. Šalátik som narýchlo odfotila, dala do umelej dózy a šup s min do chladničky a potom na oslavu :) Prajem Vám dobru chuť!

Recept je zaradený do kategórií:
Bezmäsité jedlá, Prílohy a omáčky, Studené pokrmy

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Šalátik môže byť chutný, ale mala by si zmeniť názov. Lebo toto iste nie je vlašský, ten je vždy so zemiakmi (práve preto je to jediný šalát, ktorý mi chutí, samozrejme urobený doma) a určite v ňom nie je kukurica, len hrášok. Ale recept si ukladám, skúsim spraviť, šalát s kukuricou som ešte nejedla.
1x zifi
pekný recept, ja majonézu tiež nemusím, do vianočného dávam tatarku spolu s kyslou smotanou, skúsim aj do tohoto,ukladám,dík