Ovocný koláč
Ovocný koláč

Višňový koláč fotorecept

alex37 - fotkaalex37, 28. júna 2018
Višňový koláč (fotorecept)
Foto: alex37

Recept na tento ovocný koláč bol pôvodne so slivkami, ale u nás boli višne, tak sme vyskúšali, a dobre sme spravili. Bol neskutočne svieži a vydržal ako čerstvý, kým sa neminul.

30 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

300 g
150 g
2 ks
3 PL
1 bal.
1 PL
Plnka:
1 kg
3 ks
5 ks
1 bal.
150 ml
4 PL
5 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Múku zmiešajte s cukrom, kypriacim práškom, soľou a maslom. Pridajte žĺtky a kyslú smotanu. Keď sa dostatočne nespojí, treba pridať ešte za lyžičku kyslej smotany (mne nebolo treba).

  Višňový koláč (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Na papier na pečenie vyvaľkáme plát na veľkosť plechu (cca 0,5 cm hrubý), posypeme 2 lyžicami krupice (aby vsala šťavu z ovocia).

  Višňový koláč (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pokladieme na husto ovocím a posypeme vrch troma lyžicami detskej krupice. Ak máte slivky, môžete posypať aj škoricou alebo škoricovým cukrom.

  Višňový koláč (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Z bielkov a cukru ušľaháme tuhý sneh. V miske zmiešame žĺtky s pudingovým práškom a kyslou smotanou a opatrne primiešame k vyšľahaným bielkom. Dobre zamiešame. Zmesou polejeme ovocie, zarovnáme a pečieme 40-45 minút na 180 °C (každý však pozná svoju rúru).

  Višňový koláč (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  A po upečení.

  Višňový koláč (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Kolacik upeceny,len som mala problem s cestom.nechcelo sa mi dat rozvalkat a drobilo sa.nejak sa mi ho podarilo na plechu utapkat.ale inac fajny je.
1x haji
Ďakujem za komentáre všetkým. Plech je klasický rozmer 32x42 vonkajší. Vaľkala som na pečiacom papieri, keď sa cesto nechce spojiť treba pridať smotanu ako som písala v postupe. Chystám sa ešte na slivkový keď budú slivky. Pekný deň všetkým.
1x haji