Veľký šalát malého Cézara

rufik7 - fotkarufik7, 20. novembra 2012
Veľký šalát malého Cézara
Foto: rufik7

Nedeľné popoludnie, blíži sa večera. Čo urobiť? Človek nie je ani tak hladný, ale predsa má chuť na niečo dobré a ľahké zároveň. Nuže Zobraziť celý popisNedeľné popoludnie, blíži sa večera. Čo urobiť? Človek nie je ani tak hladný, ale predsa má chuť na niečo dobré a ľahké zároveň. Nuže urobím nejaký jednoduchý šalát. No postupným pridávaním surovín mi skrsali v hlave nové nápady. A to, čo napokon vzniklo, za to by som zabíjal.

2
porcie
20 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny

250 g
2 ks
1 ks (malá konzerva )
1
150 g
1 ks
1 vrecúško
3 ks
 (sušený drvený)

Postup

 1. 1

  Najdôležitejšou súčasťou celého receptu je tekvicový olej. Ten vytvára základnú chuť a na nej je stojí a padá výsledná chuť celého šalátu.

 2. 2

  Kuracie prsia umyjeme, očistíme a v prípade potreby prerežeme na tenšie plátky. Nakrájame na veľmi malé kúsky (veľkosti väčšej olivy), osolíme, okoreníme a posypeme sušeným drveným cesnakom. Na panvici zohrejeme olivový olej (stupeň 7/9) a mäso opečieme do oranžova.

 3. 3

  Umyjeme šalátový mix, necháme poriadne odkvapkať a vhodíme do väčšej misy. Polejeme tekvicovým olejom. Následne pridáme kukuricu a na štvrťky nakrájané olivy a cherry paradajky. Ak sa vám nechce robiť domáce krutóny, kúpite ich v obchode. Do misy hoďte za väčšiu hrsť. Ďalej pridajte mozzarellu, odporúčam špecifický druh, ktorý je na obrázku. Je na drobno nakrájaná, vkusná a chutná. Ak ju nenájdete (ja osobne ju kupujem v Hypernove), tak nakrájajte hocijakú inú na malé kúsky. Znovu polejte tekvicovým olejom a niekoľkokrát premiešajte. Ku koncu pridajte opečené kúsky mäsa a poslednýkrát premiešajte. Odšťavte citrón a v hriankovači si urobte toasty. Tie následne prerežte po diagonále (na trojuholníky) a za horúca ich polejte citrónovou šťavou. Výsledná chuť je... no, úžasná.

  Veľký šalát malého Cézara - obrázok 3

Diskusia k receptu

mirkamt
Zaujímavá zmes surovín, rada by som ochutnala tento šalátik. @Rufik7 a koľko tých olív má ísť? Myslel si 1 sáček?
heliana
som rada, že tento šalátik bol v menu dňa, lebo doteraz som si ho nevšimla a sú v ňom samé dobré veci. Tekvicový olej zbožňujem, polievam si ním tekvicový chlebík. Určite ho vyskúšam.