Varená knedľa

egreska - fotkaegreska, 13. januára 2010
Varená knedľa
Foto: egreska
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

350-400 ml
1/3
2 čl
1/2 čl
500 g
1

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Kto ma pekarničku,tak hodí všetko tam,kto nie, tak vymiesi cesto ručne-stručne.Musi byt hladke a nelepive.Nechame ho 1 hodinu kysnut v teple.Ked je vykysnute ,rozdelime ho na dve časti a na pomučenej podložke vytvarujeme knedle.Prikryjeme čistou utierkou a nechame ešte 20 minut oddychnut.

  2. 2

    Do velkeho hrnca si dame asi tak polovicu vody a nechame zovriet.Do vriacej vody opatrne vložime jednu knedlu,zakryjeme a stopujeme 20 minut.Do vtedy neotvarame.Knedlu rychlo vyberieme a popichame špilkou,potrieme maslom aby sa nam neurobila korka.Tak isto urobime aj druhu knedlu.

  3. 3

    Ručim vam za to ,ze ak knedlu kupujete v obchode,tak uz nebudete..

Recept je zaradený do kategórií:
Bezmäsité jedlá, Slovenská kuchyňa, Prílohy a omáčky, Varené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ja k uvedenym surovinam pridavam 1 vajicko a obidve knedle varim naraz ,ulozene vedla seba v tom istom hrnci.
Najmenej jedno vajce by som určite pridala aj ja. Knedľa získa nielen na chuti, ale aj vzhľadom sa bude líšiť od kupovanej. Priznám sa, že ako celkom mladá gazdiná som sa pokúšala uvariť knedle vo vode. Samozrejme podľa kuchárslej knihy, kde bolo napísané: mlieko podľa potreby. Asi som tú potrebu neodhadla. Spravila som tri knedle, dve som dala do hrnca naraz. Z každej sa vytvoril polkruh, ale bol dosť hrubý, aby sa dali krájať a jesť. Tretia, ktorá už bola v hrnci sama sa nezodpovedne roztiahla do celého kruhu pokiaľ ju len hrniec pustil, a bola hrubá asi na prst. No čo už, susedove prasce tiež chceli jesť. Odvtedy robím knedle na pare. Ale teraz skúsim znovu, či sa mi podľa tohoto receptu nepodaria aj varené.