Úžasné syrové pagáče alebo ako nám chutia najviac fotorecept

renama - fotkarenama, 20. januára 2014
Úžasné syrové pagáče alebo ako nám chutia najviac (fotorecept)
Foto: renama

Tieto pagáče robím už zopár rokov a každá návšteva ich vychváli. A čo je najzaujímavejšie, každý si myslí, že sú to škvarkové...... no a mojim chlapom neskutočne chutia.

50ks
porcií
30 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

250 ml
250 g alebo Hera
2 ks
2 ks
300 g
300 g
1,5 ČL
300 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Pripravíme si suroviny. Ak nemáte múku celozrnnú a hladkú, môžete použiť 600 g polohrubej múky. Ale to už nebudú vyzerať ako škvarkové. Pretože celozrnná múka robí to, že vyzerajú ako škvarkové.........a to už nejedna návšteva si toto myslela :)

    Úžasné syrové pagáče alebo ako nám chutia najviac (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Všetky suroviny zmiešame okrem tvrdého syru. Ak by cesto lepilo veľmi, pridajte si múky........ja som nepotrebovala. Vyvaľkáme a posypeme strúhaným syrom. Preložíme zopár krát a vykrajujeme pagáče. Ja som si to zjednodušila a nakrájala na štvorce. Poukladáme na plech a potrieme vajíčkom (to už bude tretie) a pečieme vo vyhriatej rúre. Dobrú chuť. PS: Kým som fotila poslednú fotku, môj osemročný syn sa ma pýta: "Kedy sa už môžeme do nich pustiť?" Tak po tejto vete Vám ani nemusím vravieť, či chutili ;)

    Úžasné syrové pagáče alebo ako nám chutia najviac (fotorecept) - obrázok 2

Diskusia k receptu

12 komentárov k receptu
@zmrzlinka0123 ja som nastrúhala na celé cesto cca 3 cm od okraja, aby mi nevypadával syr, keď budem prekladať ;) A potom už len prekladať, aby si zakryla celý syr, rozvaľkať a znovu poprekladať jedno cez druhé. Keď už uvidíš, že syr sa spojil s cestom, stačilo........ja som asi len trikrát preložila ;)
ja som minule robil klasické lebo sa mi nechcelo vykrajovať tak som ich rádielkom nakrájal na štvorce, toto vyskúšam tiež, páči sa mi
Vyskúšala som. Boli ich tri plechy. Robila som ich s normálnym maslom. Sú trochu suchšie, ale chuťove výborné. Za 24 hodín bolo po nich.

Pridaj komentár k receptu: