Torta - z lásky pre mamu

nika168 - fotkanika168, 26. marca 2018 10:18
Ďalšie recepty »
Torta - z lásky pre mamuFoto: nika168

Svieža smotanová torta zdobená ovocím

35 min
na 180 °C

Suroviny

180 gramov
100 gramov
1 kus
80 gramov
6 kusov
400 gramov
250 ml
1 kus
3 lyžice (likér)
3 kusy
50 gramov
 akýkoľvek
Na ozdobenie:
TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

 1. 1

  Žĺtky vyšľaháme s cukrom do peny. Horkú čokoládu roztopíme nad parou a mierne vychladnutú ju prilejeme do žĺtkovej zmesi. Primiešame hladkú múku s PDP a na záver tuhý sneh z bielkov. Dáme piecť do rúry na 170 - 180 stupńov približne 35 minút, Závisí od rúry.

 2. 2

  Pripravíme si mascarpone krém. Mascarpone vyšľaháme s vanilkovým cukrom, Amarettom. Do smotany dáme stužovač a vyšľaháme šľahačku , ktorú primiešame do mascarpone. Vznikne nám ľahký a veľmi chutný krém. Krém si rozdelíme na 2 polovice. Do jednej polovice primiešame kokosovú múčku.

 3. 3

  Upečený a vychladnutý korpus rozrežeme, pláty natrieme rozohriatym džemom a navrstvíme krémami, uhladíme a na záver ozdobíme podľa vlastnej fantázie. Či už zdobíme ako ovocnú, čokoládovú verziu, či už urobíme nahú tortu ako ja, alebo drip tortu. Prikladám aj ďaľšiu fotografiu z boku. Chuťou sa určite zavďačíte akémukoľvek náročnému labužníkovi. Tento krém je klasika, ktorou nič nepokazíte, je svieži, nie tak ťažký, aké bývajú maslové krémy /hoci niežeby ani tie nechutili vynikajúco :) /

  Torta - z lásky pre mamu - obrázok 3
Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist