Torta so skrytým číslom fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 25. mája 2014

Ešte som piekla aj tortu k narodeninám pre vnučku so skrytým číslom.

Suroviny

18 ks
18 pl
2 ks
18 pl
1,5 pl
 vanilková a čokoládová
na vanilkovú potrebujeme:
80 g
1 ks
250 g
1 ks
Na čokoládovú:
50 g
200 g
2,5 pl
1/2 dcl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Najprv som si upiekla päť bielych plátov a šiesty kakaový. Každý plát bol s troch vajec. Len obyčajná piškóta. Vyšľahala som si najprv bielka do tuha pridalla cukor znovu vyšľahala do tuha pridala žĺtka vyšľahala a na koniec múku s PDP. Šiesty plát bol kakaový. Urobila som si nákres na číslo "9" - vnučka mala "9" rokov - na kockovaný papier. Torta bola 14 cm na šírku a číslo bolo 4 cm na šírku.

  Torta so skrytým číslom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Keď som mala všetko vymerané som si vykrajovala s plátov pásiky presne aby mi to sedelo. Pláty nesmú byť vyššie ako 1 cm. Keď som mala všetko povykrajované začala som skladať tortu. Netreba veľmi plniť - torta má 10 poschodí tak plnky bude dosť.Najprv som dala 14 cm plát spodný potrela bielou plnkou. Hnedé pásiky treba plniť tmavou plnkou. A tu sa mi už rysuje číslo.Nestíhala som veľa fotiť tak aspoň takto.

  Torta so skrytým číslom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  No a tu už je poskladaná.

  Torta so skrytým číslom (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Potiahla som ju K2 a jej foto jedlé oblátky.

  Torta so skrytým číslom (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Celkový pohľad

  Torta so skrytým číslom (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  No a tu už je rozkrájaná celá. Strašne som to chcela vyskúšať myslela som si, že to je zložitejšie ale nie, je to celkom OK.

  Torta so skrytým číslom (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Ešte jeden pohľad.

  Torta so skrytým číslom (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

19 komentárov k receptu
@sonulienka , žasnem nad tvojou kreativitou, vnučke blahoželám, dva sviatky v jednom dni a starká dve krásne torty nachystala a ešte tam bolo aj niečo slané, skrátka šikovnica si;
Na ten nápad so skrytým číslom si prišla sama? Ak aj nie, obdivujem tvoju trpezlivosť a šikovnosť. Chcela by som mať takú babku.
Srdečne Vám všetkým ďakujem za milé slová, pozdrav vnučke odovzdám. Na ten nápad som neprišla sama myslím, pobehala som trochu po internete či niečo nenájdem a podarilo sa. Ale tam žienky písali, že nikdy viac možno pri dvoch číslach ale tu ako som si všetky pláty rozmerala a narezala šlo to rýchlo. Uvidíme ak by som ešte robila a skladala dve čísla čo to bude.

Pridaj komentár k receptu: