Špenátová torta
Špenátová torta

Torta Lesný mach fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 7. decembra 2020

Mali sme malú rodinnú oslavu a požiadavka bola niečo nové, čo som ešte nepiekla na oslavu, tak som si rozmyslela, že upečiem takúto tortu.

30 minút
príprava
55-60 minút
na 180 °C

Suroviny

350 g
280 g
3 ks
190 g
240 g
1 bal.
1 ks
2 bal.
3 bal.
pár kvapiek
 (maliny, černice, čučoriedky)
Postup

 1. 1

  Tu sú suroviny a baby špenát už rozmixovaný.

  Torta Lesný mach (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Najprv som si rozmixovala špenát s citrónovou kôrou a šťavou, priliala som aj trochu oleja. Potom som vyšľahala vajíčka s kryštálovým cukrom do peny a pomaličky prilievala zbytok oleja, pridala som rozmixovaný špenát a po lyžiciach preosiatu múku s kypriacim práškom. Dobre premiešala a dala do formy (priemer 24 cm) vyložený papierom na pečenie. Rúru som si predhriala na 180 stupňov.

  Torta Lesný mach (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Piekla som 55-60 minút, či je korpus upečený, treba skontrolovať špajdľou. Upečená - na vrchu popraskaná ale nevadí, ten sa skrojí a pomrví na vrch torty.

  Torta Lesný mach (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Korpus necháme vo forme mierne vychladnúť potom vyberieme a necháme dôkladne vychladnúť. Zatiaľ si urobíme krém, čo je jednoduché. Mascarpone vyšľaháme s vanilkovým cukrom a vanilkovou arómou a máme hotovo. Po vychladnutí si najprv zrežeme vrch korpusu a dobre pomrvíme. Korpus si prekrojíme, na spodný plát dáme trochu lekváru aký doma máte a následne dve tretiny krému. Odložíme si zvlášť ešte 1 PL krému na zdobenie. Dáme druhý diel korpusu potrieme znovu jemne lekvárom a dáme druhý diel krému a na to dáme omrvinky.

  Torta Lesný mach (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Tortu dáme do chladničky stuhnúť a ozdobíme ovocím. Žiaľ, prišli pre nás, tak som nestihla odfotiť tortu, len už rozkrojenú.

  Torta Lesný mach (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  No a na tanieriku takto vyzerá v reze ako vidíte aj na úvodnej foto.

  Torta Lesný mach (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Je trochu iná ale naozaj výborná.

Diskusia k receptu

haji
Neotřelý receptík, takových mach si dám líbit. S radostí bych dala testovací vzoreček. Vše nej oslavenci! Díky za sdílení, milá @sonulienka , jsi šikulka!
sonulienka
@haji (8.12.2020 05:32)

Ďakujem @haji a srdečne pozdravujem. Oslavovala moja vnučka ktorá v lete skončila Vysokú školu s červeným diplomom no žiaľ v tejto situácii sme sa nemohli stretnúť tak aspoň takto boli sme len starý rodičia a syn nevesta oslávenkyňa s priateľom. Mimochodom ona na jeseň tiež mala Covid ale bez teploty a v pohode sa z toho dostala.
letelka
Páči sa mi, že to zelené zafarbenie je prírodné. Je tam ten špenát cítiť? Skúsim na plech ako rezy 🙂
sonja
No tak toto je sila, to by mňa v živote nenapadlo! Super! Tiež som už piekla cuketový aj mrkvový koláč na sladko ale špenát by som sa veru neodvážila zakomponovať do torty. Gratulujem vyzerá super!
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia