Talianska Pizza veľmi úžasná

simonkamatkova - fotkasimonkamatkova, 22. decembra 2012

Tuto pizzu som skusala ked som chela prekvapit priatela pizzou ako s obchodu a vyslo mi cesto n 3 pizze a ked som Zobraziť celý popisTuto pizzu som skusala ked som chela prekvapit priatela pizzou ako s obchodu a vyslo mi cesto n 3 pizze a ked som dala jednu dedkovi hovoril ze nikdy za svoj zivot lepsiu nejedol dokonca aj priatelova mama si opisala recept recept .

20 minút
príprava
16 minút
na 190 °C

Suroviny

370 g
1 - 1/2 PL
1/2 čl
1/2 čl
250 ml vlažné
7 g
Postup

 1. 1

  Vo velkej mise najskor zamiešame suche suroviny ( muku , sol , cukor, drozdie)

 2. 2

  pridame olivový olej a mlieko ( nemusime dat vsetko k netreba ) ja so dala

 3. 3

  Cesto spracujeme rukami , miesime asi 10 minut, vytvarujeme tvar bochnika zakrijeme čistou utierkou a nechame kysnut asi 2 hodiny ( pozor na prievan )

 4. 4

  Cesto by malo po nakysnuti 2 krat vedči objem - trva to asi 2 hodiny

 5. 5

  Cesto po nakysnuti znova premiesime ak sa vam zda lepkave , pridajte trochu muky

 6. 6

  nebojte sa cesto poriadne poučenym rukami ponatahovat a vyvalkat do potrebnej hrubky- cesto by malo byt elasticke idelna hrubka je 0,5 ž 0,75 cm.

 7. 7

  cesto valkame od stredu ku krajom tak by nam vysiel kruh( z davky mi vysli 3 pizze) zoberieme si spodok od formi na tortu alebo obratime formu na korpus naopak dame tam papier na pečenie a nato dame cesto.

 8. 8

  Cesto potrieme paradajkovim pretlakom ( pripadne kečupom ) ale lepšie by boli lisovane paradajky lebo v taliansku kečup nepouživaju , alebo použivame olivovo - cesnakovu zmes a potom už len pridajte vašu oblubenu zmes.

 9. 9

  Pečieme pri teplote asi 2OO C, povrch sa mal zapiest a upiest do zlatista ale ked date bohatu oblohu cesto ostane biele a uzasne chutna A UPEČENE

 10. 10

  Dobru chut

Diskusia k receptu

mamatata2
Simonka, Tvoj recept sa mi páči, pekne si to popísala aj s praktickými radami. Po sviatkoch vyskúšam, zatiaľ ukladám do KK. Pekné Vianoce želám všetkým.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia