Sudová kvasená kapusta

tlustoch - fotkatlustoch, 28. mája 2011

Túto kapustu robili mojí rodičia,robím to aj ja. Hlavne to robím na jeseň z jesennej kapusty.

120 minút
príprava

Suroviny

40 kg  jesenná strúhaná
6 ks  alebo jablko
6 ks  velká
60 dkg
1,5 sačka
1,5 sáčka
asi 20 listou
  konček z chleba

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Nastruhať kapustu jesennú dôležité je aby kapusta bola dobre tvrdá a aby boli všetky suroviny miešané v jednej nádobe. Na vrch pridáme čierné korenie, rascu,bobkové listy, očistenú cibulu nakrájanu na mesiačiky, dulu alebo jablká ošupané nakrajané na mesiačiky bez zrniek a posoliť polovicou , dôkladne premiešať a posoliť druhou polovicou soli, zas premiešať nechať stáť 1 hodinu,potom ešte raz premiešať a nechať stáť 24 hodín.

  2. 2

    Po 24 hodinách, medzi 2 velké kapustné listy vložíme konček chleba,položíme na dno porcelánového alebo kameninového súdku a začneme ukladať po vrstvách asi 10 cm, dôkladne utlačíme pokračujeme pokial sme všetkú kapustu nenatlačili. Vodu, ktorú pustila kapusta vlejeme do súdka. Vrch zaťažíme a dáme prikrívku tak,aby pri kvasení vzduch vichádzal von a nie dnu. Ja mám 50 l porcelánoví súdok tu sa okolo veka naleje trocu vody a splňa to svoj účel. Ja túto kapustu nakladám začiatkom oktobra a ešte snej mám aj teraz je chutná a čo je dôležité, že sa nepokazí a nie je strašne kyslá teda dá sa jesť aj surová. A ešte po troch až štyroch týždňoch je kapusta vykvasená , jedlá a nenechajte súdok v teplej miestnosti.

Diskusia k receptu

3 komentáre k receptu
Mne sa kapusta v porcelánovom sude darila vždy. Až asi pred štyrmi rokmi bolo po radosti. Hoci som dozerala, aby v žliabku vždy bola voda, vrchná vrstva kapusty mi vždy zmäkla a musela som ju vyhodiť. Takže som jej pomaly toľko vyhodila, koľko skonzumovala. Neviem, kde bola chyba, možno som kupovala inú odrodu kapusty ako predtým.
Vlani @remcula pridala recept na kapustu kvasenú v pohároch, tak som vyskúšala. Bola naozaj výborná, poslednú som minula si pred mesiacom a bola presne taká istá ako ten prvý pohár, čo som otvorila. Takže ja sa už so súdkom jedovať nebudem, len si tých pohárov musím narobiť viac, ako vlani.

Pridaj komentár k receptu: