Špargľová polievka

figovnik - bez fotkyfigovnik, 30. mája 2013
Špargľová polievka
Foto: figovnik
4-6
porcie

Suroviny

500 g
3 ks
2 ks alebo šalotka
2 PL
1 dl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Postup: Do hrnca dáme 1 PL masla a na ňom si speníme na jemno nakrájanú cibuľlu. Špargľu si umyjeme a očistíme so škrabkou na zeleninu. Odkrojíme vrch asi 2 cm (v tomto recepte vrch nepoužijem). Do hrnca s cibuľkou prilejeme 0,7 litra vody. Keď voda začne vrieť pridáme trochu soli a na kúsky pokrájanú špargľu (bez vrchov).

  Špargľová polievka - obrázok 1
 2. 2

  V druhom hrnci si varíme očistené a na kocky pokrájané zemiaky s trochou soli. Špargľu varíme asi 10-12 minút. Potom si hrniec odstavíme z ohňa a ponorným mixérom všetko zmixujeme. Keď sú zemiaky uvarené pridáme ich do polievky aj s trochou vody ( asi 0,4 litra) v ktorej sa varili. Znova všetko zmixujeme. Vrátime na oheň a trochu ešte povaríme a okoreníme podľa chuti (ja som pridala aj trocha mletého chilli). Vypneme oheň, pridáme mlieko a 1 PL masla. Poriadne zamiešame a na záver dochutíme trochou olivového oleja.

  Špargľová polievka - obrázok 2
 3. 3

  Dobrú chuť …

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Ja som varila dnes ale zo zelenej. Miesto mlieka som dala jednu trvanlivú smotanu na šlahanie nastrúhala troška muškátového orieška Bola vynikajúca a chutila aj manželovi, ktorý mal výhrady, keď som kupovala špargľu. Nepočítal, že bude z toho taká dobrá polievka. Keď som ju kupovala ešte som nevedela, čo z nej uvarím.

Pridaj komentár k receptu: