Snehové tortičky
Snehové tortičky

Snehové minitortičky s tvarohovo-jahodovou plnkou

siuuu - fotkasiuuu, 5. mája 2020
Snehové minitortičky s tvarohovo-jahodovou plnkou
Foto: siuuu

Milujem snehové pečivo už od detstva. Vtedy sme ho kupovali hotové balené, teraz si občas upečiem doma. Tento dezert bol rýchlovka - snehové korpusy aj pusinky som mala hotové (robievam vtedy keď mi zostanú bielky a nechce sa mi robiť makrónky, uskladnené na suchom mieste zabalené v krabici vydržia dlho) a krém bol hotový raz-dva.

6
porcií
15 minút
príprava
90 minút
na 110 °C

Suroviny

Snehové korpusy (6 kusov):
2 ks
120 g
 štipka
1 ČL
1 ČL
Krém:
200 g
1 PL
1 kvapka
podľa chuti (čerstvé)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Na korpusy som vyšľahala bielky so štipkou soli na sneh - vždy začínam na nižších obrátkach a postupne rýchlosť zvyšujem. Zašľahala som krupicový cukor a nakoniec som vmiešala ocot a kukuričný škrob. Zmes som dala do cukrárskeho vrecka s hviezdicovou špičkou a nastriekala som na pekáč s papierom na pečenie tortičky s priemerom cca 10 cm a piekla som asi 1,5 hodiny na 110 °C. Po upečení som nechala tortičky vychladnúť na plechu. Dvojfarebné pusinky som urobila tak, že do vnútra jednorazového cukrárskeho vrecka som pomocou tubičky naniesla prúžky gélovej potravinárskej farby predtým ako som tam dala snehovú zmes.

  2. 2

    Na krém som zmiešala tvaroh (ja som mala teraz odtučnený) s práškovým cukrom, kvapkou potravinárskeho farbiva a kúskami čerstvých jahôd. Najskôr som chcela použiť rozmixované jahody ale tvaroh by potom zostal príliš riedky (aspoň ja mám takú skúsenosť).

  3. 3

    Krém som pomocou lyžičky naniesla na snehové korpusy a navrch som dala dvojfarebnú pusinku. A potom rýchlo degustovať - tieto tortičky nie sú na dlhé státie.

Recept je zaradený do kategórií:
Ovocné, Dezerty, Na sladko, Zákusky, Pečené, Bezlepková diéta

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Vyzerajú lákavo. A snehové pečivo mám tiež od detstva rada. Postup vyzerá aj pre mňa zvládnuteľný, takže plánujem skúsiť. Vďaka za námet.
Velmi pěkné minitortičky, hmm Jsi úžasně tvořivé děvče, milá @siuuu ! Tvoje fota nemají chybu, na dálku poznám, že kdo je autor. Jsi šikulka!!