Slovenské syrové fondue

matus113 - fotkamatus113, 5. júna 2011
Slovenské syrové fondue
Foto: matus113

Francúzska špecialita zo slovenskej kuchyne.

4
porcie
40 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

1 ks okrúhly
200-300 g
polovica
polovica
polovica
10 g čerstvá
2 ks
1 ks
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Slaninu si nadrobno nakrájame a vyškvaríme ju. Pokiaľ sa nám slanina škvarí, pripravíme si chlieb. Zrežeme ostrým nožom vrch chleba a vydlabeme z neho striedku na väčšie kusy, ktoré potom poukladáme na plech.

  2. 2

    Papriky aj pažítku nadrobno nakrájame. Pripravíme syrovú plnku. Do misky zmiešame 1 pochúťkovú smotanu, 2 tavené syry, nivu, tvrdý syr každý si sám zvolí podľa chuti. Ďalej pridáme nakrájanú zeleninu, ochutíme soľou, čiernym korením a vegetou.

  3. 3

    Vyškvarenou slaninou potrieme vnútro bochníka aj kúsky chleba okolo, ktoré budeme namáčať do roztopeného syra. Do bochníka pridáme syrovú zmes a zakryjeme vrchnou časťou chleba. Dáme piecť na 20 minút a 180 stupňov. Fondue môžeme pripraviť napríklad pre návštevu a podávame s bielym vínom alebo vychladeným pivom.

Diskusia k receptu

22 komentárov k receptu
Vymazať
...prave sme si na fondue pochutnavali minuly weekend na chate.... je to najfantastickejsie jedlo vo dvojici (trojici, stvorici....) minule sme zohnali male bosniacky a tak mal kazdy svoju porciu... :)))
Vymazať
Můžu se zeptat, co děláte potom s tím chlebíčkem? Já jsem vždycky na rozpacích, když v restauracích nabízí guláš nebo polévku, chilli atd. v chlebovém pecnu. Není mi příjemná představa, že se pak chleba vyhodí a to ještě netuším, co dělají s tou střídkou...
já vím, že je to asi pitomý dotaz, ale zajímá mě to :-)
Vymazať
ako už bolo vyššie spomenuté aj u nás doma poznáme tento recept ako "Dančiakov chlebík", robievame ho už strašne dlho a vždy nam velmi chutí :-)

Pridaj komentár k receptu: