Kakaový koláč
Kakaový koláč

Rýchle brownies kocky s malinovým krémom

mojaskolapecenia - fotkamojaskolapecenia, 11. júla 2021

Ďalší recept na brownies? No tento vás prekvapí neskutočnou chuťou pri minimálnej námahe, ktorú vynaložíte. Sú bez čokolády, no nie sú vôbec suché ani také „piškótové“ - brownies iba s kakaom sú práve viac také „žuvačkové“, v tom najlepšom slova zmysle. Úžasné aj na druhý deň, takže môžete si ich pokojne aj večer upiecť, ráno nakrájať na kocky, urobiť superrýchly krém a nazdobiť. A potešiť dakoho. Miznú rýchlo, to už máme odskúšané :)
Zdroj: https://www.facebook.com/103840118498753/posts/141187678097330/

16
porcií
15 minút
príprava
40 minút
na 170 °C

Suroviny

Brownies:
150 g
220 g
80 g holandské
podľa chuti
100 g
70 g
Malinový krém:
50 g
40 g
5 g
200 g (cream cheese)
20 g (33 %)
Na ozdobu:
 (kyslejšie)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Vyberte vajcia z chladničky, aby neboli celkom studené. 100 g vajec sú asi 2 vajcia veľkosti M, ak každé aj so škrupinou váži 57 g. Predhrejte rúru na 170 °C. Formu na brownies vysteľte papierom na pečenie. Moja forma má 18x18 cm, ak máte väčšiu formu, brownies budú tenšie a budú sa piecť trochu kratšie.

 2. 2

  Pripravte si vodný kúpeľ. Dajte zovrieť vodu v hrnci. Do väčšej ohňovzdornej misy (najlepšie z nehrdzavejúcej ocele) si odvážte maslo, kakao a cukor, postavte misu nad hrniec s vodou a dbajte o to, aby hladina vody v hrnci nebola tak vysoko, že by sa dotýkala misy. Maslo, kakao a cukor spolu miešajte, kým sa maslo neroztopí a všetko sa spolu nespojí. Tento krok je dôležitý nielen preto, aby sa maslo roztopilo, ale aj aby kakao ešte viac uvoľnilo svoju vôňu. Odstavte a ak je zmes horúca, nechajte trochu vychladnúť - no trochu teplé to môže byť. Inak cukru neodporúčam dávať menej, inak môžu byť brownies suchšie.

 3. 3

  Pridajte vanilkový extrakt, potom po jednom vajcia, zakaždým dobre premiešajte (no nešľahajte). Napokon do zmesi preosejte múku, miešajte nie príliš agresívne silikónovou lopatkou do spojenia.

 4. 4

  Zmes by mala byť dosť hustá. Keď ju rozložíte na plech, pomôžte si silikónovou lopatkou, aby bol povrch rovný (nemusí byť dokonalo).

 5. 5

  Pečte pri 170 °C asi 40 minút, urobte test špáradlom. Ak bude suché, brownies už sú určite hotové, no pár omrviniek na špáradle pri brownies nevadí, skôr vadí mokré neupečené cesto, čo spoznáte ľahko :)

 6. 6

  Nechajte brownies vychladnúť, medzitým si môžete pripraviť krém.

 7. 7

  Zmäknuté maslo šľahajte ručným šľahačom spolu s preosiatym cukrom do peny - správne vyšľahané maslo je takmer až biele a veľmi nadýchané. Pridajte mleté maliny, preosejte ich (aby sa zdobiaca špička neskôr neupchala kvôli veľkým kúskom), šľahajte do spojenia. Napokon pridajte studený smotanový syr (cream cheese) a studenú smotanu na šľahanie (z chladničky), šľahajte najskôr na nízkych otáčkach do spojenia, potom na to trochu dupnite a šľahajte, kým krém nie je dosť pevný (nepadá z metličiek pri nadvihnutí). Krém preložte do cukrárskeho vrecka s ozdobnou špičkou (ja som použila veľkú zatvorenú 12-cípu hviezdu).

 8. 8

  Vychladnuté brownies nakrájajte na kocky veľkým nožom - môj nebol horúci a dopadlo to fajn :) Ozdobte krémom, na vrch položte kyslejšie ovocie, ktoré sa hodí k čokoláde. Mne sa páčia červené ríbezle, lebo Boh ich nadizajnoval tak, aby všetko urobili automaticky krajším bez toho, aby ste na tom mali akúkoľvek zásluhu. ?❤

 9. 9

  Tak čo, navnadila som vás? ?☺ Na záver sranda, že preto sú tak divne biele na vrchu, lebo som s nimi robila pochybné experimenty s kúskom krému, no to nech vás radšej netrápi ?? A keďže sa mi okraje až tak nepáčili (len esteticky, chuťovo super) a mala som zvyšný krém aj ríbezle, urobila som ešte aj triffle, takže ďalší tip pre vás, keby niečo, prikladám aj obrázok :) Tak dobrú chuť želám ❤

  Rýchle brownies kocky s malinovým krémom - obrázok 9
Recept je zaradený do kategórií:
Ovocné, Severoamerická kuchyňa, Dezerty, Na sladko, Koláče, Zákusky, Pečené

Diskusia k receptu


Zaujímavé video z archívu TV Varecha