Restovaná špargľa s lieskovcami a zázvorovou omáčkou

martinis - fotkamartinis, 26. apríla 2014
Restovaná špargľa s lieskovcami a zázvorovou omáčkou
Foto: martinis

Kým sa dá zohnať špargľa, treba to využiť - napríklad orestovať ju s paprikou, jarnou cibuľkou a lieskovcami a pripraviť k nej korenistú zázvorovú omáčku. Recept z knihy Hneď to bude.

1
porcia
30 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 PL
250 g (očistená a pokrájaná na kúsky)
2 ks (očistená a pokrájaná na kúsky ako špargľa)
1/2 ks (pokrájaná na kocky)
1 strúčik (nasekaný nahrubo)
1/2 šálky
Zázvorová omáčka:
 podľa potreby (2 PL)
 PL
 štipka
1/4 šálky
1,5 PL
 kúsok (nastrúhaný)
 ČL
 podľa chuti
 čerstvo namleté

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Špargľu, cibuľku očistíme a nakrájame. Pridáme nasekaný cesnak. Papriku nakrájame na kocky, dáme do šálky a dosypeme lieskovcami. Do woku kvapneme sezamový olej a do menšej panvice zasa olej na omáčku. V hrnčeku rozmiešame vodu s bylinkovou soľou.

 2. 2

  V malej miske rozmiešame celozrnnú múku s vodou tak, aby vznikla riedka kaša. Olej v malej panvici necháme rozohriať, pridáme naň zázvor a mletú papriku a minútku restujeme. Vlejeme vodu s bylinkovou soľou, kašu s múkou a privedieme do varu – stále miešame, aby nevznikli hrudky. Varíme 2 minúty a prelejeme do menšej misky, kde omáčku dochutíme korením a sójovou omáčkou.

 3. 3

  Teraz rozohrejeme olej aj vo woku a až je horúci, vsypeme lieskovce s paprikou. Opekáme 2 minúty, potom pridáme špargľu s cibuľkou a cesnakom a restujeme ďalších 5 minút, miešame. Pred koncom vlejeme omáčku a minútu prehrievame, potom možno servírovať. Recept s rozšíreným komentárom a všetkými fotkami nájdete na mojom blogu Martidee :)

  Restovaná špargľa s lieskovcami a zázvorovou omáčkou - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Júj, ale veru dala by som si hneď. Pekne si navaril.
Navaril si velmi chutne jedlo,mozu to jest aj celiatici ak sa vymeni muka.
Krásny a zaujímavý recept! (zaujímavý v tom zmysle,že ma zaujal),@martinis ,nepamätám sa,či si to ty raz niekomu podotkol,že v tvojom ponímaní je názor "zaujímavý recept" taký nemastný-neslaný názor? alebo si ťa s niekým mýlim?:-)